Tek kaşıkla tişörtlerin sararma sorunu çözülüyor

Yaz aylarında  en çok kullanılan tişörtler  ister renkli ister beyaz olsun, çoğu kişinin en çok kullandığı giyim ürünüdür. Ancak uzun vadede, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi,  beyaz olanlar  çeşitli nedenlerden dolayı sarıya dönme eğilimindedir . Bugün bu sorunun çözümünü açıklıyoruz. Gerçekten çok basit.

Tek kaşıkla tişörtlerin sararma sorunu çözülüyor

Tişörtlerdeki sararmayı gidermek için uygulamaya koyabileceğiniz birkaç çare var, bakalım hangileri.

Beyaz sirke:  Genellikle hem ev temizliğinde hem de çamaşır makinesinde kullanılır. Her açıdan mükemmel. Ancak tişörtleri beyazlatmak istiyorsanız bir  bardak beyaz sirke katılmış su dolu kapta bir gece bekletmeniz gerekir. Sabah her şeyi durulayın ve çamaşır makinesinde normal yıkama işlemine devam edin. Dilerseniz deterjana bir bardak daha beyaz sirke, dilerseniz birkaç damla dilediğiniz esansiyel yağı ekleyebilirsiniz.

Limon suyu:  Bu beyazlatma sistemini tişörtlerle kullanmak için ayrıca sıcak su dolu bir kap alıp   içine iki limonun süzülmüş suyunu sıkmak gerekiyor. Yaklaşık 7 saat bekledikten sonra çamaşır makinesinde yıkayın.

Kabartma tozu:  Bu ürün kesinlikle eksik olamaz. Giysileri üç yemek kaşığı kabartma tozu içeren suya batırın   veya alternatif olarak bir ölçü kaşığını çamaşır makinesine atın. Farkı hemen fark edeceksiniz.

Marsilya sabunu:  Bu ürün için de aynı prosedür geçerlidir. Sıcak su ve iki yemek kaşığı  Marsilya sabunu  veya çamaşır makinesinin tamburunda bir tane. Ayrıca gömleklere hoş bir aroma verecektir.

Sodyum perkarborat:  Biraz daha agresif bir üründür ve yalnızca makinede yıkama sırasında eklenmelidir. Yıkama sırasında yarım yemek kaşığı yeterli olacak   ve beyazlatma etkisi ortaya çıkacaktır.

Hidrojen peroksit:  Bu  10 hacim hidrojen peroksittir  , 3 yemek kaşığı ürünü sıcak suyla lavaboda veya iki yemek kaşığı makinede yıkamanız gerekir. Ayrıca beyaz kumaşların ön işlemi için de mükemmeldir.

ev