Çamaşır makinesi çekmecesi birçokları için büyük bir gizemdir.

Daha doğrusu, deterjan (sıvı veya toz ise) ve yumuşatıcı (kullanıyorsanız) koyduğunuz yer gibi deneyimliyorsunuz, ancak gerçek mantığı ve hepsinden önemlisi üçüncü bölmenin gerçek işlevini bilmeden.

Gerçekten ne için kullanıldığını açıklamadan önce (onarım sırasında bir teknisyen tarafından bana açıklandı), cihazın genel bakımını değerlendirelim.

Kireç ve küf oluşumunu önlemek ve borular boyunca kaplanmış kirden arındırmak için ayda en az bir kez iyice sterilize etmeyi unutmayın.

Bunu yapmak için, boş çalıştırın vesepete veya tepsiye bir bardak beyaz sirke veya bir çorba kaşığı kabartma tozu veya her ikisinin karışımını koyun.

Her zaman 60 ° ‘nin üzerinde oldukça yüksek bir sıcaklık ayarlayın ve iyice sterilize ettiğinizden emin olacaksınız. Ayrıca çekmece bölmelerini ve lombozu sirke ile silin. Bu sayede çamaşırlarınız kusursuz olacaktır. Ancak beyazlar için daha da fazlasını yapabilirsiniz.

Şey? Tepsinin üçüncü bölmesini kullanın.

İşte nasıl!

Çamaşır makinesinin çekmecesindeki üçüncü bölme: Çamaşır yıkamak için mükemmel kullanıyorum

Çamaşır makinesinin çekmecesindeki üçüncü bölme: Çamaşır yıkamak için mükemmel kullanıyorum

Çamaşır makinesinin çekmecesini açıp dikkatlice bakarsanız, genellikle yaptığınız gibi artık otomatik olarak hareket etmeyeceksiniz.

Aslında, bir bölmede bir sembolün göründüğünü fark edeceksiniz: II, burada sıvı deterjanı veya toz deterjanı dökmeniz gerekir. Buraya kireç sökücü de koyabilirsiniz.

Merkezde, en küçük ve en dar bölümde, bir tür çiçek vardır: burada, kullanırsanız veya gerektiğinde yumuşatıcı kullanılmalıdır.

Son olarak, en gizemli olanı, çok az kişinin kullandığı, ancak çamaşırlarınızın tüm döngüsü boyunca performans açısından size net bir fark sağlayan I ile işaretlenmiş bir bölme vardır.

Ön yıkamayı ayarlarken deterjanı bu bölmeye koymanız gerekecektir. Ancak, özellikle beyazları tedavi etmeniz gerekiyorsa, kullanışlı olacaktır. Çamaşır makinesini çalıştırdığınızda suyla birlikte yüklenen hemen yüklenen çamaşır suyunu ekleyebileceğiniz yer burasıdır.

Sadece bu değil, derinlemesine temizlik için boş olarak başladığınızda buraya sirke ve kabartma tozu da koyabilirsiniz. Bu şekilde, derin hijyen için gerekli çare derhal ve tamamen dağıtılacaktır.

Bunu bilmek güzel, değil mi?!

ev