Telefonumuzdaki gizli bir özelliği kullanarak hayatı kolaylaştırabiliriz, bu yüzden bazı insanlar telefonlarından 62 numarasını çevirirler.

altmış iki yazın

Akıllı telefonunuz günlük rutininizin önemli bir parçası olsa da, genellikle bilmediğiniz bazı gizli gizli kodlar vardır.

Cep telefonlarında gizli işlevler

Cep telefonu üreticileri, nasıl akıllıca kullanılacağını biliyorsanız çok yararlı olan birkaç gizli özelliği bünyesine katmıştır .

Bu gizli özelliklere bir örnek , çoğu operatör tarafından sunulan ve kullanıcıların cevapsız bir aramayı cep telefonlarından yönlendirerek yanıtlamalarına olanak tanıyan arama yönlendirme seçeneğidir .

telefonda 62 numara

Çok kurnaz bir kısayol kullanarak, tam numarayı çevirmek zorunda kalmadan bu aramayı yapmanın hızlı bir yolu olduğunu bilmek önemlidir. Android telefonunuzda “62” şifresini nasıl kullanacağınızı öğrenin .

Arama yönlendirme, gelen bir aramayı başka bir cep telefonu numarasına yönlendirmenizi sağlayan bir özelliktir.

Arama yönlendirme hizmeti , gelen aramaların önemli aramaları kaçırmamak için yönlendirilebilmesi için başka bir numara kaydetmenize olanak tanır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçeneğiniz var:

  • Gelen tüm aramaları kayıtlı numaraya yönlendirin.
  • Hat meşgulken çağrı yönlendirme.
  • Belirli bir süre içinde cevap vermezseniz çağrı yönlendirme.
  • Cihazın bağlantısı kesildiğinde veya kapsama alanı dışındayken çevrimdışı çağrı yönlendirme.

Çağrı yönlendirme kodu nedir?

Cep telefonunuzun, yalnızca belirli sayı ve sembol kombinasyonları kullanılarak keşfedilebilen birkaç gizli işlevi olduğunu unutmayın .

Kadın telefonda 62 numarayı çevirir

Tipik olarak, bu özellikler en çok mobil cihaz bakım ve onarım personeli için yararlıdır. Ancak, daha ileri düzeydeki kullanıcıların bu faydalı ve ilginç kodları kullanmasını engelleyecek hiçbir şey yoktur .

Çağrı yönlendirmeyi nasıl etkinleştiririm veya devre dışı bırakırım?

*#62# kodu , özellikle arama yönlendirmeyi etkinleştirme veya devre dışı bırakma söz konusu olduğunda bazı durumlarda çok yararlı olabilir ve size zaman kazandırır.

Şimdiye kadar, muhtemelen yalnızca mobil operatörünüzün bu özelliği etkinleştirebileceğini düşündünüz. Ancak artık akıllı telefonunuzun menüsünü kullanarak aramayı başka bir telefon numarasına yönlendirmenize izin vererek bunu kendiniz yapabilirsiniz .

Bu işlevi her zaman yanınızda olmayan bir cihazda etkinleştirirseniz, o cep telefonuna gelen tüm aramalar otomatik olarak her zaman elinizin altında bulunan cihaza yönlendirilir .

Bu gizli çağrı yönlendirme kombinasyonu, özellikle seyahat ederken ve telefona cevap vermek istemediğiniz zamanlar gibi bazı durumlarda yararlı olabilir.

Kadın telefon numarasını çevirir

*#62# kodu kötü amaçlarla kullanılabilir , kullanımı arama yönlendirme hakkında hassas bilgiler sağlar. Kötü niyetli bir kişi bu koda erişirse, aktarılan veri listesine ve aramaların yönlendirildiği numaralara erişim sağlayabilir ve bu da bir gizlilik sorunu olabilir.

Bir cep telefonundan diğerine arama yönlendirmeyi devre dışı bırakmak için çoğu şebekede çalışan 002# kodunu kullanabilirsiniz. Bu, mobil cihazınızdan herhangi bir aktarım biçimini anında durdurmanıza olanak tanır.

ev