Temiz ve mis kokulu fırın? Sorun yok, her pişirmeden sonra sadece iki malzemeyi uygulamak yeterli.

Fırın tamamen kirlendiğinde ne yapılmalı ? Çoğu durumda insanlar piyasadaki her tür kimyasal ürünü satın alma eğilimindedir. Gerçekte, sektördeki profesyoneller fırını temiz ve hoş kokulu bir fırına dönüştürebilecek iki doğal bileşenin kullanılmasını önermektedir . Hareketler basittir ve bu uygulamaya ayıracak zamanı olmayanlar için bile bu madde ile benzersiz bir şey elde edilebilir. Malzemelere ve prosedüre açıklık getirelim mi ?

Kirli fırın, sadece iki malzeme yeterli

Etrafta dolaşmaya gerek yok, fırında yemek pişirmek çoğu İtalyan için hoş bir alışkanlık haline geldi. Hazır bir şeyi ısıtmak veya geleneksel yemekler hazırlamak, evin her yerine harika bir koku yaymakla ilgili .

İşin tatsız yanı, bu lezzetleri hazırladıktan hemen sonra, fırın çok kirli ve yüzeyleri yağ dolu olarak gelen kısımdır . Bu nedenle, hemen saklanmak için koşmak gerekir.

kirli fırın

Fırın temizliği için mükemmel bir solüsyon hazırlayacak malzemeler çok az ama çok önemli:

  • Yarım organik limon;
  • Yarım küp bira mayası;
  • 1 yemek kaşığı beyaz şarap sirkesi;
  • 1 yemek kaşığı kabartma tozu.

Limon sterilize etmek ve fırına temiz bir koku vermek için mükemmeldir , bira mayası ise kabuk bağlamış tüm yağı gidermek için gereklidir. Beyaz şarap sirkesi derinlemesine temizler ve kabartma tozu en kalıcı kirleri bile ortadan kaldırmak için yumuşak bir ovma görevi görür.

Temiz ve hoş kokulu bir fırına nasıl sahip olunur: yağ ve kötü kokuları ortadan kaldırın

Temiz ve mis kokulu bir fırın için mükemmel ve doğal bir maddeye sahip olmak için nasıl ilerliyorsunuz? Bir kaseye yarım limon sıkın ve yarım küp bira mayası ekleyin. İki bileşen iyice karışana kadar karıştırın.

fırını temizlemek için malzemeler

Hemen ardından bir kaşık beyaz şarap sirkesini ekleyin ve karıştırın, ardından bir kaşık karbonatı ekleyin. Madde yumuşak ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar iyice karıştırılmalıdır .

Fırını açın ve temizlemek için içindeki doğal temizleyiciyi bir sünger yardımıyla uygulayın. Tüm malzemelerin görevini yapması için 30 dakika bekletin ve ardından boş fırını 180°C’de 15 dakika daha çalıştırın.

Soğumaya bırakın ve halen mevcut olan tüm kir ve gres izlerini gidermek için bir süngerle silin. Fırın yumuşak bir bezle durulanmalı ve ardından başka bir bezle kurulanarak kalan su giderilmelidir. Nihai sonuç? Yöntemi geliştirmek için sadece iki ana bileşen ve daha fazlası ile türünün tek örneği bir temizliğe ulaşmış olacaksınız.