Press ESC to close

Temiz ve parlak pencerelere sahip olmak için etkili bir numara

Birçoğumuzun korktuğu pencereleri temizlemek özellikle acı verici olabilir. Gerçekten de, temizledikten birkaç saniye sonra camlarda ürün izlerini ve halelerin belirdiğini görmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Neyse ki, her zaman temiz ve parlak fayanslar için müthiş bir malzeme var: beyaz sirke.

Toz, nem veya kir ile temas halinde camlar hızla kirlenebilir ve bu nedenle düzgün şekilde temizlenmesi zorlaşır. Ancak çözüm hemen hemen her mutfakta bulunabilecek bir ürünle elinizin altında. Çok yönlü, beyaz sirke, çok sayıda ev kullanımına uygundur . Ve iyi bir nedenle, evinizi temizlemek için birçok yararlı erdeme sahiptir.

Beyaz sirke

Beyaz sirkenin faydaları – Kaynak: Yorum-Ekonomizer

Sirkenin pencerelerimize faydaları nelerdir?

Evde sayısız kullanımıyla tanınan sirkenin, ev işleri söz konusu olduğunda herkesi hemfikir hale getirdiğini kabul etmeliyiz. Son derece etkili olan bu günlük bileşen , doğal olma ve kolay erişilebilir olma avantajıyla birçok endüstriyel ürünün yerini alır. Dahası, pencereleri temizlemek için kullanabilir, böylece zamandan ve paradan tasarruf edebiliriz. Çünkü sirke aslında kireç önleyici özelliklere sahiptir, bu nedenle pencerelerde birikebilecek can sıkıcı izleri ortadan kaldırır. Aynı zamanda mükemmel bir yağ giderici olduğu kadar doğal bir dezenfektandır. Başka bir deyişle, her zaman temiz ve parlak pencerelerin rakipsiz müttefiki.

Kendi cam temizleyicinizi nasıl hazırlarsınız?

İzlenecek prosedür çok basittir. Ve bunu yapmak için sadece sirke ve suya ihtiyacınız olacak. Çözelti hazırlandıktan sonra birden fazla kullanım için bir şişede saklayabilirsiniz.

Bunu yapmak için yarım bardak beyaz sirkeyi (yaklaşık 100 ml) yarım litre ılık suda seyreltin ve bu karışımı spreyli bir şişeye dökün. Koku hakkında endişelenmenize gerek yok, camlarınız kuruduktan sonra birkaç dakika sonra koku kaybolacaktır.

kesinlikle camsı

Pencerelerinizi uygun şekilde kurutun – Kaynak: Orta Güney kereste tedariği

Pencerelerinizi iz bırakmadan kurutmanın 3 yolu

Pencerelerinizi düzgün bir şekilde kurutmak için birkaç şekilde ilerleyebilirsiniz:

Yöntem 1: Karışımı doğrudan temizlenecek yüzeye püskürtün, ardından mikrofiber bir bezle silin.
Yöntem 2: Bezi doğrudan bu çözeltiye batırın ve kiri tutmak için camların üzerinden geçirin.
Yöntem 3: Temizlik profesyonellerinin tercih ettiği bu yöntem gazete kağıdı kullanmaktan ibarettir. Aslında, ikincisi, pencerelerdeki kalıntıları ortadan kaldırmayı da mümkün kılan önemli bir emme gücüne sahiptir. Yani, bir tanesini ezin, karışımınızla çiseleyin ve ardından sünger olarak kullanın.

Temizledikten sonra, pencereleri daha uzun süre temiz ve parlak tutmak için bu numarayı da deneyebilirsiniz . Prensibi: Daha önce gliserinle ıslattığınız naylon taytlarla ovalayın. Bu teknik , tozların pencerelere yerleşmesini önleyerek daha uzun süre keskin kalmalarını sağlar. Ayrıca, ilki temizlik sırasında, ikincisi ise ürünü silmek için olmak üzere her zaman iki mikrofiber bez ile kendinizi donatmanız tavsiye edilir.

Pencerelerinizi temizlemek için en iyi zaman ne zaman?

Bu soru önemsiz görünebilir, ancak gerçekte, pencerelerinizde halelerin görünmesini istemiyorsanız, tüm önemi budur. Bu nedenle, onları temizlemek için en iyi zaman , güneşin doğrudan üzerlerine çarpmadığı zamandır. Isı ve ışınlar genellikle çok hızlı kurumaya neden olur ve bu da yüzeylerinizde hoş olmayan izler bırakabilir. Bu nedenle, bu ev işini kolaylaştırmak için bulutlu veya hafif güneşli günleri tercih edin.

Ayrıca, pencerelerin bakımını kolaylaştırmak için, fazla kir birikmesini önlemek için düzenli olarak temizlenmelidirler.

ev