Temizlik kovanıza eklemek için bir tutam tuzu nasıl kullanabileceğinizi burada bulabilirsiniz. Bu, ağırlığınca altın değerinde bir numaradır.

tuz

Ev işlerinizi gerçekten kolaylaştıracak inanılmaz bir çözüm ortaya koyuyoruz : Tek yapmanız gereken biraz tuz almak.

Evimiz için bir kaynak olan yemeklik tuz

Elbette hepimizin masamızın üzerinde duran veya baharat dolabında saklanan bir tuzluk vardır. Tuz elbette yemeklerimizin lezzetini artırır ama sadece bununla sınırlı değildir. Evinizi temizlemek için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bunu bilmiyor olabilirsiniz ama tuz (sodyum klorür) en azından Orta Çağ’dan beri temizlik amacıyla kullanılıyor ve sonraki nesiller de onu her türlü zanaatkar ev işlerinde kullanmaya devam etti. Ayrıca kabartma tozuna harika bir alternatiftir.

tuz

Çevre dostu ve ekonomik olan bu bileşenin yüzeyleri fırçalamada, kiri çıkarmada ve diğer inatçı lekeleri çıkarmada etkili olduğu kanıtlanmıştır . Artık tuzun evdeki yararlılığı ve etkinliği hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, onu akıllıca kullanmanın birçok yolundan bazılarını birlikte keşfedelim:

Bu maddeyi kullanarak kireç lekelerini tedavi etmek oldukça mümkündür. Bu amaçla iri tuz ve limon kombinasyonu oldukça etkilidir . Limonun içerdiği sitrik asit sayesinde kireci yok ederken, iri tuz ise kalıntıların yok edilmesini kolaylaştırır. %100 garantili sonuç!

Bunu kovaya nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Tek yapmanız gereken bu iki malzemeyi yani tuz ve limonu temizleme kovasının içinde karıştırıp bir süngeri solüsyona batırmak ve durulamadan önce bu kazanan ikiliyle söz konusu alanı fırçalamak. Bu karışım, dezenfektan görevi görmenin yanı sıra kireç ve diğer çıkarılması zor lekeleri de çıkaracaktır.

Ancak, balık pişirdiyseniz ve mutfağınızda hoş olmayan ve kalıcı bir kokuyla karşılaşıyorsanız endişelenmeyin, çünkü bunun bir çözümü var! Bir kasede yaklaşık 20 damla dilediğiniz esans yağını 150 gr iri tuzla karıştırın. Kabı mutfağınızda istediğiniz yere yerleştirin! Aksi takdirde karışımı poşetlere koyup evin farklı yerlerine asabilirsiniz! Bu bileşen, iç mekanınızın doğal kokularını gidermenin yanı sıra nemi de emer.

Etkili ürünlerle temizlik

Hepsi bu kadar değil, çünkü kararmış gümüş takımları , gerekli malzemeleri muhtemelen mutfak dolabınızda bulabileceğiniz çok basit ve ev yapımı bir çözüm sayesinde temizlemek mümkündür . Başlamak için, plastik bir kaseye koyacağınız bir miktar alüminyum folyo alın (diğer metalik malzemelerden kaçının). Kaynayan bir tencereye bir avuç kaba tuz ekleyin, ardından kaseyi sıcak tuzlu suyla doldurun.

Temizlenecek gümüş nesnenizi yavaşça yerleştirin ve alüminyum folyo ile temas ettirin. Sadece birkaç dakika ila 1 saat kadar bekleyin (gümüşün oksidasyon durumuna bağlı olarak), ardından durulayın ve bir bezle kurulayın.

Tuz aynı zamanda çamaşır makinesi bakımında da faydalıdır . Nemi emmesinin yanı sıra kötü kokuların giderilmesine de yardımcı olur. Bunu yapmak için bir avuç kaba tuzu ve bir litre beyaz sirkeyi doğrudan sepete dökün. Daha sonra çamaşır makinesini boş olarak 90°’de çalıştırın.

Gördüğünüz gibi kaba tuzun evinizin temizliği ve bakımı için birçok faydası vardır. Tuzluğu çıkarın ve ev işlerini yapmaya başlayın!

ev