Press ESC to close

Temizleme tabletleri nasıl yapılır? Tuvaletleri temizleyip parlatıyorlar

Klozetinizi temizlemek ve kirecini gidermek için her şeyi denediniz, ancak tatmin edici sonuçlar alamadınız. Gezegen için bir şeyler yaparken temiz ve sağlıklı bir evin tadını çıkarmak istiyorsanız, doğal malzemelere dayalı farklı teknikler var. Kusursuz sıhhi tesislere sahip olmak için ev yapımı temizlik tabletleri kullanmak etkili bir alternatiftir ve ayrıca sıfır atık konsepti ile ekolojik bir jesttir.

Tuvalet tabletleri  , kasede biriken kirecin giderilmesinde, boruların kirecinin giderilmesinde ve hatta tuvaletlerin beyazlatılmasında etkili olduğu bilinmektedir. Bu tabletler bakteri üremesini engellemenin yanı sıra tuvalet ve banyonuzda hoş kokulu ve hoş bir koku bırakır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey, mutfağın ulaşabileceği malzemeler . İşte bu çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilen ve ucuz ürünlerden nasıl yararlanacağınız.

Tuvalet için kabartma tozu tabletleri mi yapıyorsunuz?

Temizleme tableti

Temizleme tableti – Kaynak: spm

Tuvaleti temiz tutmak için bu odanın düzenli olarak temizlenmesi ve bakımı gereklidir. Temizlik ve tazelik yayan kusursuz tuvaletler için uyarlanmış ürünler ve biraz dirsek yağı gereklidir. Bunun için gün boyu kullanılan bu odayı temizlemek için tabletlerden daha iyisi yok. İşte  bu amaç için çok etkili bir tarif  ve bunun için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • 300 gr kabartma tozu
  • 100g sitrik asit
  • 1 yemek kaşığı su
  • Seçtiğiniz 90 damla esans yağı

Bir kapta kabartma tozu ve sitrik asidi karıştırın, ardından bir çorba kaşığı su ve bir macun elde edene kadar uçucu yağ damlalarını dökün. Lavanta, okaliptüs, nane, limon ve hatta çay ağacının esansiyel yağını seçebilirsiniz; Taze kokan temiz tuvaletlere sahip olma seçeneğiniz var.

Bir buz kalıbını bu karışımla doldurun ve gece boyunca dondurun. Daha sonra peletleri kalıptan çıkarın ve bir cam kavanozda saklayın. Temizlerken, klozete bir tablet atın ve tuvaleti klozet fırçasıyla ovmadan önce 3 saat, hatta gece boyunca çalışmasına izin verin.

Tuvalet kasesini temizleyin

Klozet temizliği – Kaynak: spm

Kabartma tozu  , tüm tartar ve kireç kalıntılarını nazikçe temizleyen hafif aşındırıcı beyaz bir tozdur. Tuz ve tebeşir veya natrondan oluşan sodyum bikarbonat doğaldır ve biyolojik olarak parçalanabilir.

Sitrik asit, mısır veya manyok gibi bitki materyallerinden elde edilen %100 doğal bir üründür. Mantar ilacı, antibakteriyel ve kireç önleyici, ev bakımı için amiral gemisi ürünüdür. Piyasada toz halinde sunulan bu ürün tek başına veya daha iyi verim için diğer ev ürünlerine ek olarak kullanılabilir. Öte yandan, elleçleme sırasında eldiven giyilmesi ve lekelenebilecek emaye, mermer veya alüminyum gibi belirli yüzeyleri temizlemek için kullanmaktan kaçınılması tavsiye edilir.

Sitrik asidiniz yoksa  beyaz sirke de  içerdiği asetik asidin temizleme ve dezenfekte etme gücü sayesinde yerini alabilir.

Beyaz sirkeden tuvalet tableti nasıl yapılır?

Beyaz sirke

Beyaz sirke – Kaynak: spm

Bu peletleri yapmak da aynı derecede kolaydır, bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

  • 150 ml beyaz sirke
  • 200 ml su
  • 4g ağar ağarı
  • Çay ağacı ve lavanta esansiyel yağı

Bir tencerede suyu kaynatın ve ardından 4 g agar-agar dökün. Ürün eriyene kadar karıştırın, ardından beyaz sirkeyi ekleyin. 20 damla lavanta ve çay ağacı esansiyel yağı eklemeden önce birkaç dakika bekletin. Küçük bloklar oluşturmak için kalıplara veya tepsilere bölün. Jel pastillerin yumuşamasını önlemek için serin bir yerde saklayın. Bunları kullanmak için tuvalet bloğu tutucusuna bir pelet yerleştirin.

Bir tuvalet fırçası, kabartma tozu ve sitrik asit ve hatta  beyaz sirke  : Temiz ve sağlıklı bir klozet için ihtiyacınız olan tek şey bu. Kolay, verimli ve ekonomiktir.

ev