Kızartma tavaları mutfağın vazgeçilmez bir parçasıdır. Onları iyi durumda tutmak zordur, çünkü özellikle alt kısımları çabuk kirlenir ve yağlanır, bu da onlara özensiz ve yapışkan bir görünüm verir.

Koyulaştıklarında onları atmak ve yenilerini almak cazip gelebilir, ancak bu gerekli değildir, çünkü hepimizin evinde bulunan ürünleri kullanarak onları tekrar parlatabilmek mümkündür.

Tavaların yapışmaz özelliklerini korumak için sıcakken üzerlerine soğuk su dökmemek gibi tavaları yeni gibi tutmanın birkaç püf noktası vardır. Sizin ve sizin için çok geçse, çıkarılması imkansız görünen bir yağ tabakasına sahipseniz endişelenmeyin:   onları parlak tutmak için bazı ipuçları.

fırın tepsileri

Temizlemek için: kabartma tozu ve sirke

Bu hile, kiri temizlemenin yanı sıra kötü kokuları gidermeye ve aleti dezenfekte etmeye     yardımcı olur . Tencerenin veya tencerenin altına, kenarları tamamen kaplanana kadar kabartma tozu serpin, ardından sirkeyi üstüne ekleyin. Yaklaşık 20 dakika bekletin, ardından bir ovma süngeri ile alanı dairesel hareketlerle sabırla ovalayın.

tavalar

Parlaklığı geri kazandırmak için: bir cam seramik temizleyici

Ocağı parlatmak için kullanılırsa , tavanın alt kısmında   da kullanılabilir  . Seramik ocakları temizlemek için genellikle kullandığınız temizleyiciden biraz sürün. Ürünün etkisi sayesinde kolayca çıkarılacak kalıntıyı çıkarmak için alüminyum ovma süngeri kullanın. Tavayı sabun ve suyla iyice duruladığınızdan emin olun.a

ev