Ter lekeli yastık kılıfları: Büyükannem bana onları nasıl böyle beyazlatacağımı öğretti!

Tepeden tırnağa temiz ve dezenfekte edilmiş bir eve sahip olmak için, bir evin en küçük köşesinin bile şanssız bırakılmaması gerektiği açıktır.

Aslında, yüzeyde önemsiz görünen şeyler bile sorunlara yol açabilir ve evi gerçekten temiz ve dezenfekte etmeyebilir.

Ne yazık ki, yaz aylarında, gece boyunca aşırı terleme nedeniyle yastık kılıfları sarımsı hale gelebilir. Sıcak günlerde yastık kılıflarının lekelenmesi normaldir ve artık yaz neredeyse sona erdiğine göre, yastık kılıflarının tekrar yeni gibi görünmesini sağlayacak çareyi bilmek önemlidir.

Bu sorunu çözmek için, yastık kılıflarında oluşan tüm sarıları ortadan kaldırabilen doğal bir yöntem kullanmak mümkündür.

Yastık kılıflarındaki çirkin sarı çizgileri ortadan kaldırmak mümkündür. Büyükannem bana, eminim hepinizin evde zaten mevcut olduğundan emin olduğum doğal bir malzeme kullanarak nasıl yapılacağını öğretti. Bu yöntemi kullanarak, yastık kılıfları satın alındıkları zamanki kadar iyi olacaktır.

İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Ter lekeli yastık kılıfları: sarı lekeleri ortadan kaldıran doğal içerik.

Durante le pulizie di casa è chiaro che non bisogna sottovalutare nessun tipo di problema. Per una corretta pulizia della casa infatti bisogna pulire ogni cosa anche le federe dei cuscini.

Per eliminare le macchie gialle date dal sudore sulle federe dei cuscini e anche sulle lenzuola non serve andare in crisi. Infatti anche se non si riesce a lavare in tempo i tessuti citati, utilizzando il metodo naturale le macchie andranno via comunque in modo molto facile.

Il segreto è quello di sapere quale ingrediente usare e come usarlo. In questo modo non si andrà ad alleggerire il portafoglio e inoltre si potrà dire addio all’utilizzo dei prodotti chimici.

Il rimedio in questione è un metodo che usava la mia nonne e sicuramente in molte di voi lo conosceranno sicuramente ed è quello di utilizzare semplicemente il bicarbonato di sodio.

Aslında, bu bileşen en inatçı lekeleri ve bu durumda terin neden olduğu kötü kokuyu çıkarmak için mükemmeldir.

Bu sihirli temizleme hilesini kullanmak basittir, büyük bir leğene kaynar su koymanız, içinde 1 yemek kaşığı kabartma tozu eritmeniz ve yastık kılıflarını içine yerleştirmeniz gerekir, ayrıca her şeyi daha fazla dezenfekte etmek için birkaç damla çay ağacı yağı ve yarım bardak sirke eklemenizi tavsiye ederim. Yaklaşık bir saat bekletin ve ardından çamaşır makinesinde beyaz pamuklu giysiler için normal yıkamaya devam edin.

O zaman yastık kılıflarını güneşle doğrudan temas etmelerine izin vermeden açmanız gerekecek. Bu son önlem çok önemlidir çünkü güneş ışınları çok güçlü olmasa bile yastık kılıflarının bir kez daha sararmasına neden olabilir.

Bir tavsiye: Yastık kılıflarına ek olarak, yastık sargısı da sarımsı ve korkunç bir renk tonuna sahip olacaksa, ikincisini de leğene yerleştirin.

Bu çalışmanın sonunda yastık kılıfları yeni alınmış gibi görünecek. Ek olarak, bu yöntem o kadar etkili olacak ki, kullanımı pratik olarak rutin hale gelecektir.

Bu doğal ev ilacı ile tamamen dezenfekte edilmiş bir ortamda iyi uyuyabileceksiniz.

İyi temizlik.

ev