Teras ve balkonları hızlı ve verimli bir şekilde temizlemenin etkili bir yöntemini keşfetmek ister misiniz   ? Bunu yapmanın çok uygun bir yolu var!

Ancak bunu bilmeden önce yüzeyi temiz tutun. Mobilyaları ve saksıları hareket ettirin, böylece kir mobilyaların altına saklanmaz. Daha sonra sert kıllı bir süpürgeyle hızla balkonu süpürmeye devam ediyor  .

4'te temiz teras ve balkonlar

Teras ve balkonların temizlenmesi: bunu hızlı bir şekilde yapmanın püf noktası

 Balkon ve terasın  zeminini öncelikle bulaşık deterjanı ile ıslatın  . Özellikle çıkması gereken lekelerin üzerine süpürge yardımıyla hızlıca yayın.

Bu, yağmurlu bir gün tahmin edildiğinde gerçekleştirilecek bir prosedürdür  Su yüzeyi ıslatır ıslatmaz lekelerin fazla çaba sarf etmeden kaybolduğunu göreceksiniz.

Yağmur dindikten sonra balkon kendi kendine kurumuşsa kuru bir bezle silin.  Çevreye zarar vermemek için %100 organik bir deterjan seçin  . Suyun alt kattaki kiracıya veya oluğa akmasına izin vermemeye dikkat edin.

Terasları ve balkonları 3'te temizleyin.

Biyolojik olarak parçalanabilen bulaşık deterjanınız yoksa  kabartma tozu tozuyla  değiştirebilirsiniz   . Süpürgeyle zemine yayın. Yağmurdan sonra kalıntı kalırsa  sirke ve su karışımıyla durulayın  .

İz bırakmamak için tüm zemini kuru bir bezle silin.

Taş veya arduvaz zemin ise  bir kovayı sıcak suyla doldurup üzerine bir bardak kabartma tozu  ,  bir bardak Marsilya sabunu ve iki bardak beyaz sirke  ekleyerek ilerleyebilirsiniz   . Çok sert fırçalayın ve ardından durulayın ve kurumaya bırakın.

Öte yandan, eğer  pişmiş toprak bir zemin ise,  yüzeyi sterilize etmek ve olası kireç kalıntılarını da ortadan kaldırmak için beyaz sirke ve su  karışımı oluşturun  .

5 dakikada teras ve balkonları temizleyin

ev