Çoğu zaman, yemek artıkları, sabun artıkları veya saç nedeniyle borular tıkanır. Neyse ki, bir tesisatçının müdahalesi hala gerekli değildir. Bu durumda birkaç numara yeterli olabilir. Bunlardan, bu satırlar aracılığıyla sizinle paylaşacaklarımız.

Tıkanmış bir lavabo, bide veya lavabo ve gününüz mahvolur! Tıkanmaları açmak ilk başta zor gibi görünse de, aşağıdaki numara bu sorunu beklediğinizden daha hızlı çözmenize yardımcı olacaktır.

Pistonlu lavabonun tıkanıklığını açmaya çalışın

Borularınızı tıkamak için bu ustaca yöntemi uygulayın

Söz konusu yönteme geçmeden önce,  bir bardak beyaz sirke, çeyrek bardak tuz  ve bitirmek için su dökerek giderinizi açmayı deneyebilirsiniz . Bu yetersiz kalırsa, başka bir yöntemi düşünmenin zamanı gelmiş demektir.

Şişe hilesi çok popüler olmasa da ,  borularınız tıkandığında ve kötü kokular yaydığında etkilidir . Yapmanız gereken tek şey, bir şişe ve birkaç malzeme ile tıkanmış borunun kirecini birkaç dakika içinde temizlemek. Söz konusu malzemeler  kaba tuz  ve kabartma tozudur. Bunu yapmak için, kaba tuzu bir huni kullanarak plastik şişeye dökün ve ardından kabartma tozu ve suyu ekleyin. Tüm bu elementler şişenize girdikten sonra kapatın ve homojen bir çözelti elde etmek için çalkalayın.

Bikarbonat

Bu nedenle solüsyonu lavaboya veya tıkanmış lavaboya dökebilir ve birkaç dakika etki etmesi için bırakabilirsiniz. Kabartma  tozu ve kaba tuzun hafif aşındırıcı gücü   , borunun duvarlarında  biriken parçacıkların  yanı sıra kireçtaşı da dahil olmak üzere tıkanmadan sorumlu tüm unsurların üstesinden gelecektir  .

Çözeltinin tüm kalıntıların ortadan kaldırılmasını teşvik ederek etkili bir şekilde hareket etmesi için 30 dakika hatta 1 saat beklemek en iyisidir. Daha sonra   musluğu açar açmaz suyun doğru  aktığını  fark  edeceksiniz  .

 Daha fazla verim için, lavabo giderine bir  bardak beyaz sirke dökerek bitirmek için sıcak su ekleyebilirsiniz.

Tıkanmış boruları açmak için kabartma tozu ve limon kombinasyonu

Kabartma tozu ve limon

Bu akıllı karışım sayesinde hem takunyalardan kurtulmakla kalmayacak  hem de güzel bir kokunun keyfini çıkaracaksınız . Bunu yapmak için tıkanmış gidere 1⁄2 bardak kabartma tozu ve ardından yarım bardak limon suyu dökün. Tıkanıklığı gidermek için sıcak veya kaynar su dökmeden önce karışımı yaklaşık 1 hatta 2 saat bekletin. Kötü kokuları giderirken sorunu da çözmüş olacaksınız  .

Tıkanan giderleri açmak için elbise askısı tekniği

Tek ihtiyacınız olan, artık kullanmadığınız basit bir metal elbise askısı. Bu nedenle  , bir kanca elde etmek için uçlarından birini bükebileceğiniz için düzleştirmeniz yeterli olacaktır . Yapmanız gereken tek şey, tıkalı boruya sokmak ve tıkanıklıktan sorumlu unsurları çıkarmak için ileri geri hareket etmektir. Son olarak, gidere kaynar su dökün. Çıkarmayı başardığınız kiri ve diğer kalıntıları toplamak  için muhtemelen bir plastik torbaya ihtiyacınız olacağını unutmayın   .

Bu teknikler sayesinde, sağlığınıza zararlı ürünler içeren hiçbir kimyasala başvurmanıza gerek kalmadan bir boruyu daha kolay açmayı başaracaksınız.

ev