Küvette veya lavabo giderinde tıkanıklıklar oluştuğunda tıkanma meydana gelebilir ve kötü kokulara neden olabilir. Suyun normal şekilde akmasını engelleyen tıkanıklık, boruları tıkayabilir ve tesisat sorunlarına neden olabilir. Çoğu zaman, saç, saç ve ayrıca giderde biriken sabun veya şampuan artıkları durgun su ve kötü kokulardan sorumludur. Duş giderindeki tüyleri ve tüyleri almak için işte kesin yöntemler.

Drenaj deliğine saç veya saç birikmesi sızdığında, boruları tıkayabilir ve boruları değiştirebilir. Küvetleri, lavabo sifonlarını, mutfak lavabolarını veya tuvaletleri açmak ve su akışını optimize etmek için bazıları çevreye zararlı kimyasallarla dolu ürünleri seçer. Bununla birlikte, kanalizasyonları temizlemenize ve tıkanmış borulardan sorumlu kalıntıları çıkarmanıza olanak tanıyan çok sayıda çevre dostu yol vardır.

Gideri temizlemek ve borulardaki tıkanıklıkları gidermek için hangi yöntemler?

1. Boru temizliği

Bazen tek yapmanız gereken suyun akmasını engelleyen saç, saç, toz ve kiri temizlemek için boruları temizlemektir. Borunun altına bir kova takın ve boruyu tutan somunları sökmeye çalışın. Bu, atık suyu temizlemenizi sağlayacaktır. Ardından inatçı kirleri çıkarmak için eski bir diş fırçası kullanın. Son olarak, boruları durulamak için sıcak su akıtın ve ardından boruları tutan somunları vidalayın.

2. Vantuz

boru hattı vantuzu

Vantuz  , borulardaki tıkanıklıklara karşı savaşmanın ve normal su akışını teşvik etmenin basit bir yoludur. Tıkanmaya neden olan tıkaçları çıkarmak için pistonunuzla ileri geri hareketler yapın.

3. askı

Gelincik yokluğunda, drenajdaki tüyleri almak için bu kullanışlı aleti tercih edebilirsiniz. Askıyı boruya sokun ve suyun düzgün akmasını engelleyen saç, saç ve kiri çıkarın.

4. Islak ve kuru elektrikli süpürge

vakum tıkanıklığı açma lavabosu

Kanalizasyona sıkışmış bir tıkanıklığı gidermek için ıslak ve kuru bir elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Cihazı bağlayın ve borularınızın tıkanmasına neden olan tıkanıklığı emmek için boruların girişine yerleştirin.

Artık bir saç yığınını kanalizasyondan nasıl çıkaracağınızı biliyorsunuz. Şimdi, tesisatçı çağırmadan borulardaki tıkanıklığı açmanıza izin verecek bazı doğal hileler var.

Borudaki küçük bir tıkanıklığı ortadan kaldırmak için ekolojik çözümler

1. Kabartma tozu

kabartma tozu kapakları

 Kabartma tozu, kanalizasyondaki küçük bir tıkanıklığı temizlemeye yardımcı olabilecek  çok amaçlı bir üründür .  ½ bardak kabartma tozunu pipoya dökün, birkaç dakika bekleyin, ardından 1/3 bardak beyaz sirkeyi ekleyin ve gece boyunca etki etmesi için bırakın. Ertesi gün, kalıntıları temizlemek için ılık suyla durulayın.

2. Bulaşık deterjanı

Bulaşık deterjanı borulardaki tıkanmalardan sorumlu kir kalıntılarını gidermede çok etkilidir. ¼ fincan bulaşık deterjanını gidere dökün ve 15 dakika bekletin. Sonra suyu boşaltmaya yardımcı olmak için kaynar su dökün.

3. Kahve telvesi

Gider bakımı için kostik soda kullanmak yerine,   tıkanmış  bir gider veya lavabonun tıkanıklığını açmak için kahve telvesini geri dönüştürebilirsiniz .  Gidere biraz kahve telvesi dökün ve ardından giderleri tıkayan diş macunu, sabun veya saç kalıntılarını gidermek için kaynar su ekleyin.

Boruların normal tahliyesini sağlamak için bu doğal hileleri ayda bir kez kullanmak mümkündür.

ev