Aşağıda ev giderinizin tıkanıklığını hızlı ve kolay bir şekilde nasıl açacağınıza dair bir kılavuz bulunmaktadır: Tek ihtiyacınız olan küçük bir plastik şişedir.

Tıkanık boru

Bu çok sık olur: Evimizdeki giderler kolayca tıkanır . Bu durum, tabaklardaki yiyecek artıklarına veya kanalizasyona düşen saçlara çok dikkat etmezsek meydana gelir. Ancak bazen sorun sadece dikkatsizlik değildir: zamanla küçük kalıntılar birikmeye başlar ve bu da giderin tıkanmasına neden olur. Su artık düzgün bir şekilde akamaz ve lavaboda su durgunluğu oluşur .

Bu hem koku hem de görsel açıdan hoş olmayan bir durumdur: Giderden yayılmaya başlayan koku son derece rahatsız edicidir, lavaboda durgunlaşan su kirlidir ve yiyecek veya diğer artıklar yüzmektedir. Hiç hoş bir manzara değil.

Bazen iğrenç gelen bir durum ve bu nedenle lavabo pistonları veya çok güçlü ve kimyasal deterjanlar yardımıyla anında müdahale ediyoruz , ancak sorunu çözmenin çok daha kolay ve etkili bir yolu var . İhtiyacınız olan şey küçük bir plastik şişe , nasıl kullanılacağını birlikte görelim.

Gider tıkanıklığını bir şişeyle açın

Bu can sıkıcı sorunla karşılaştığımızda hemen kanalizasyon temizleyicisi veya çok aşındırıcı bir deterjan kullanarak harekete geçiyoruz. Bazen kanalizasyon temizleyiciyle tüm bunlar boşa çaba harcarız, borudaki tıkanıklığı açmak için dakikalarca uğraşırız ama nafile.

Tıkanık boru

O zaman deterjan kullanmaya başvuruyoruz. Deterjan her zaman sorunu çözer veya hemen hemen çözer, ancak o kadar aşındırıcı özelliklere sahiptir ki etkileri olumlu olmaktan çok olumsuzdur . Borular etkileniyor, kullanırken soluduğumuz hava etkileniyor, çevre etkileniyor. 

Çok iyi bildiğimiz gibi, artık çevrenin bizim ilgimize ve özenimize her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Daha bilinçli seçimler yapmamız ve potansiyel olarak zararlı alışkanlıkları en aza indirmemiz gerekiyor. Deterjan ve kimyasal maddelerin orantısız kullanımı da bırakmamız gereken alışkanlıklardan biridir. Lavabo tıkandığında aynı derecede etkili ancak hiç de zararlı olmayan bir çözüme başvurabiliriz: plastik şişe.

Tıkanık boru

Prosedür

Bu yöntemi denemeye karar verdiyseniz okumaya devam edin, her adımı ayrıntılı olarak anlatıyoruz. Yapılacak ilk şey bir litrelik plastik şişe almaktır. Daha sonra şu diğer malzemeleri alın: kabartma tozu ve beyaz şarap sirkesi. Şişeye yaklaşık 150 g sodyum bikarbonat koymanız ve ardından 300 ml sirkeyi yavaşça içine dökmeniz gerekecektir . Temas halindeki iki madde efervesan bir reaksiyona yol açabileceğinden bunu yavaşça yapmak en iyisidir.

Ortaya çıkacak olan ise çok güçlü ve aynı zamanda toksik ve kimyasal maddeler içermeyen doğal bir çözümdür. Bir sonraki adım sirke ve kabartma tozu solüsyonunu gidere dökmektir. Musluğa akarken tıkalı boruyu serbest bırakmak için gereken efervesan reaksiyon devam edecektir. Tüm içeriği döktükten sonra borudan çok sıcak su geçirmenin zamanı gelecektir, bu çözünme sürecine daha da yardımcı olacaktır.

Operasyon bittiğinde suyun nasıl sorunsuz aktığını ve kötü kokuların nasıl tamamen kaybolduğunu fark edeceksiniz. İşte borularınızın yeniden yeni görünmesini sağlamanın en güvenli, en sürdürülebilir ve etkili yolu. Çaba minimum düzeyde ve verim maksimumdur. Görmek inanmaktır!

ev