Tıkanmış bir tuvalet her zaman bir kabustur, ancak bu basit, etkili ve her şeyden önce ekonomik çözüme güvenebilirsiniz.

Çözüm Tıkanmış tuvalet

Evde meydana gelebilecek en can sıkıcı problemler arasında tuvalet tıkanıklığı gerçek bir kabustur. Çok sık olmamakla birlikte bu arıza meydana geldiğinde ilk akla gelen tesisatçı çağırmak oluyor çünkü tuvalet kullanılamaz durumda ve belli ki uzun süre kullanılamayacak. Peki tuvalet neden tıkanır?

Muhtemelen biyolojik atık, yemek çubukları, ıslak mendiller vb. gibi tuvaletin içermediği bir şey tuvalete atılmıştır. Ancak tuvaletin tıkanmasına neden olan sadece bu değildir: Aslında, sorunun düşük su basıncı nedeniyle ortaya çıkması alışılmadık bir durum değildir , bu nedenle tüm atıkları çıkaramaz. Son olarak sifonun çok dar boyutları bile kıvrımlı kısımların ve dolayısıyla klozetin tıkanmasına neden olabilir.

Tıkanmış tuvalet: sorunu çözmek için basit bir numara

Nasıl çözülür? Belirtildiği gibi, ilk hipotez sektördeki bir uzmanla iletişime geçmektir, ancak bu kesinlikle pahalı bir çözümdür. İyi bir alternatif, klozetin işlevselliğini geri kazanmak için kendin yap bir araç yapmaktır .

tuvalet tıkandı çöz

Öncelikle plastik bir tüp ve plastik bir şişe (Coca-Cola veya Pepsi gibi) almanız gerekir. Şişeyi alıp ikiye bölüyorsunuz (elektrikli bir öğütücü veya hatta çok etkili bir bıçakla). Bu noktada, şişenin kapağını çıkarın ve plastik şişeyi tüpün içine sokmaya çalışın: şişenin çok büyük olması nedeniyle bu mümkün değilse, tüpün ucunu sıcak su ile kızdırmayı deneyebilirsiniz. erişimi genişletmek ve plastik şişenin girişine izin vermek için bir çakmak .

Plastik şişenin boynunu tüpün ucuna sokmayı başardıktan sonra, her şey söz konusu noktayı saran etkili bir yapışkan bantla kapatılır . Bağlantıyı çok sağlam hale getirmek için yapışkan bantla bolca yapıştırmak daha iyidir.

Bu yöntemle klozet tıkanıklığını saniyeler içinde açacaksınız.

Bu noktada, tuvaletin mantarını açmaya çalışmak için bu ev yapımı ‘küreği’ kullanabilirsiniz. Plastik borunun bulunduğu kısmı elinizde tutarak, şişenin ikiye kesildiği kısmı klozete sokun ve tıkanıklığı giderecek bir basınç oluşana kadar dibe inin. Birkaç denemeden sonra, seviye normale dönene kadar suyun alçalmaya başladığını göreceğiz.

Tıkanmış tuvaleti saniyeler içinde açın

Her şeyin yolunda olup olmadığını anlamak için, sadece turnusol testi yapın, yani tuvaleti yıkayın : su tuvaleti tekrar doldurmazsa sorun çözülür. Ancak iş burada bitmedi. Aslında tavsiye edilir tüm tuvaleti iyice temizleyin , özellikle dipte oluşan kabuklanmalar: bu amaca uygun bir temizleme fırçası kullanmak daha iyidir.

ev