Yere veya bahçenize bir yumurta gömmeyi deneyin. Yaklaşık 10 gün sonra olanlar gerçekten şaşırtıcı. İşte fark edeceğiniz değişiklikler.

Yerdeki yumurta

Hepsi toprağa yumurta bırakmaya başladılar ve bunun tek bir nedeni var. Yetiştirmek ve iyi durumda bir bahçe ve sebze bahçesine sahip olmak için çeşitli hususlara dikkat edilmelidir ve bunların arasında mutlaka gübre kullanımı vardır . Bunlar genellikle satın alınır ve çok pahalı olmasının yanı sıra kimyasaldır.

Ancak bugünden itibaren artık gübre satın alamazsınız çünkü bunu kendi başınıza yapabileceğinizi bilmelisiniz . Aslında doğal bir gübre elde etmenin çeşitli yolları vardır. Örneğin muz kabukları, kül, yapraklar, Epsom tuzları veya tamamen doğal kompost kullanabilirsiniz.

toprağa iyi bak

Şimdi yumurtanın özelliklerinin neler olduğunu ve konulacağı yerde toprağı nasıl zenginleştirdiğini detaylı olarak göreceğiz. Aslında sadece 10 gün içinde önemli değişiklikler göreceğinizi söylemiştik. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken makaleyi okumaya devam etmek.

Yerdeki yumurta: işte faydaları

Söylediğimiz gibi, yeni bitkiler yetiştirmek ve dikmek için iyi bir toprağa sahip olmak şarttır. Bunu yapmaya yardımcı olan çeşitli gübreler var ama kimyasal olanlar ortadan kalktıktan sonra artık evinizde kullanabileceğiniz ne kadar çok ürün olduğunu gördük .

Bütün bir yumurtayı yaklaşık 10 gün sonra toprağa bıraktığınızda adeta yeniden doğar . Toprağı hazırlarken vazonun dibine çiğ yumurta koyun. Bu, doğal bir gübre görevi görecek ve hem yeni fideler hem de mevcut bitkiler için harika.

yerdeki yumurta

Bu yöntem özellikle yeni bir ürün için toprağı zenginleştirmek için kullanılabilir . Aslında bütün bir yumurtayı bir vazoya veya halihazırda ekilmiş bir toprak parçasına yerleştirmek daha zordur. Deneyebilirsin ama bitkinin köklerini kırmamak için çok dikkatli olmalısın.

Bitkiye zarar vermekten kaçınmak istiyorsanız, şimdi göreceğimiz, aynı derecede etkili ve her zaman yumurta kullanımını içeren başka bir yöntem daha var. Yumurta kabukları kalsiyum, nitrojen ve fosforik asit ve birçok vitamin açısından zengin olduğundan , gövdeyi güçlendirmenin yanı sıra büyümeye de çok yardımcı olur.

yumurta kabuğu

Aslında sadece yumurta kabukları ile yapılan bir gübreyi fidanınızda kullanabilirsiniz. Bunu yapmak gerçekten çok basit. Yumurta kabuklarını saklayın ve 5 dakika kaynatın ve güneşte kurumaya bırakın . Şimdi bir harç veya basit bir kaşık yardımıyla yumurta kabuklarını ufalayabilirsiniz.

Bu doğal gübrenin   getirdiği birçok fayda vardır ve her zaman kullanabilirsiniz. Sadece gelişen bitkiler için değil, aynı zamanda sebzeler için de. Elma ağacı da dahil olmak üzere bazı ağaçlar için de uygundur. Sadece gerçekten iyi olan bu gübreyi denemelisin.

ev