Zemini mükemmel bir şekilde nasıl cilalarsınız? Ancak doğal çözümlerle daha sonra herkes bu kolay ve ekonomik yöntemden yararlanmak isteyecektir.

Zemin nasıl cilalanır

Büyükanneden gelen ve kilerde bulunan doğal ilaçlar , zemini temizlemek ve cilalamak da dahil olmak üzere her türlü ev kullanımı için kullanılabilir. Çoğu zaman lekeler ve çizgiler çeşitli ortamlarda döşemeyi bozabilir ve tam da bu nedenle tamamen doğal çözümlere başvurmamız gerekir. Katkı maddeleri ve koruyucu maddeler açısından zengin olan zemin yıkama ürünlerini unutun, çünkü bu çözümlerle ilk geçişten itibaren çok parlak bir zemine sahip olabilirsiniz  .

Parlak ve temiz zemin: Hangi doğal malzemeler kullanılmalı?

Zeminler evin hijyen açısından çoğu zaman hafife alınan alanlarından biridir. Mikroplar ve bakteriler, ayakkabı tabanlarımızla, yere düşen çeşitli yemek artıkları aracılığıyla, saçları ve salyaları saçan dört ayaklı dostlarımıza taşınıyor.

Her zaman temiz, kokulu ve sterilize edilmiş bir yüzeye sahip olmak için, diğer ürünlerle birlikte bazı doğal ilaçları kullanmanız yeterlidir. Bu karışım her türlü zeminde kullanılabilir, özellikle iyice temizlemek ve sanki yeni döşenmiş gibi parlak patinasını geri kazandırmak istediğinizde  .

İçerikler:

  • 2 litre soğuk su
  • 2 yemek kaşığı hidrojen peroksit
  • Kabartma tozu – 1/2 yemek kaşığı
sodyum bikarbonat
  • Zemin deterjanı
  • Bulaşık sabunu

Hidrojen peroksit lekeleri çıkarmak için gereklidir  , kabartma tozu ise yüzeyi parlatırken sterilize eder.

Prosedür ve tavsiye

Yapmamız gereken ilk şey,   yumuşak kıllı süpürgeyi kullanarak hemen iki yemek kaşığı hidrojen peroksiti kuru toprağın üzerine dökmek. Bu hareket, zemine gömülü olan tüm kirleri iki basit adımla temizlemenizi sağlayacaktır.

Hemen ardından  bir kova alın ve içine iki litre soğuk su doldurun  , ardından bir miktar zemin deterjanı (en sevdiğiniz kokuya sahip), az miktarda bulaşık deterjanı ve son olarak iki yemek kaşığı karbonat ekleyin. Birkaç dakika bekleyin ve ardından klasik yer bezini yeni oluşturulan madde açısından zengin suya batırarak alın.

Zeminleri paspaslayın ve daha da fazla geçiş yapın. Üç  bileşen  birlikte hidrojen peroksitin yüzeyi temizleme, sterilize etme, parfümleme ve cilalama etkisini yerine getirir.

Yeri temizle

Oturmasına izin verin ve   her zaman aynı ıslatılmış bezle ikinci bir hızlı geçiş yapın. Beş dakika boyunca tekrar hareket etmesine izin verin.

Şimdi zemini durulamak ve temizlik için kullanılan maddenin tüm kalıntılarını gidermek için biraz temiz su ve başka bir bez alın. Yaz aylarında zemini doğal olarak kurumaya bırakabilir, kışın ise kuru bir bez kullanarak  suyu ve nemi tek geçişte giderebilirsiniz.

Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirseniz zemininizin temiz ve parlak olduğunu görmek harika olacaktır. Bu yöntem artık bir sır değil ve  herkes bunu bilmek isteyecek.

ev