Panjurlar tozla mı dolu, panjurlar kirli mi? Bu temizleme yöntemi ile anında yeni gibi temizlenecektir.

Panjurları temizleyin

Tozla dolu panjurlar herkesin kabusudur. Ortalığı karıştırmanın bir anlamı yok, aslında kir ve kabuklanma durumunu belirleyen birden fazla faktör var. İçeride toz birikirken, dışarıda bu unsurlar sürekli olarak hava koşullarındaki değişikliklere, kirliliğe ve hatta doğrudan sokaktan gelen kire maruz kalıyor. Temizlik uzmanları, tüm evlerde bulunan bu vazgeçilmez aletin en iyi şekilde temizlenmesi için bazı önerilerde bulunmak istiyor .

Panjurlardaki toz nasıl giderilir?

Panjurlardaki tozun nasıl giderileceğini anlamadan önce sektördeki profesyoneller, tüm temizliği kolaylaştırmak için öncelikle yapılması gereken bir işlem önermektedir . Hızlı ve kolaydır, aslında tek yapmanız gereken, sert ve dayanıklı dış mekan kıllarına sahip (temiz) bir süpürge alıp panjurdaki çatlakların üzerinden geçirmektir. Hemen ardından tüm yüzeyin üzerinden geçiyoruz.

Tozla dolu panjurların temizlenmesi

Tüm tozu temizlemek temel ilk adımdır, böylece çok fazla zaman harcamadan kendinizi kapsamlı temizliğe adayabilirsiniz. Tozla temas eden su bulanık ve siyah hale gelecektir: sonuçta cihazın temizlenmesine yol açmayan bir kısır döngü.

Bu bir ön adım, ardından panjurun malzemesine dikkat ederek temizliğe geçiyoruz.

Panjur tipi ve temizleme yöntemi

Panjurların temizliğinin yöntemi,   malzemesine göre  tamamen değişmektedir . Çelik ve ahşap için aynı ürünü veya doğal bileşeni kullanmak, enstrümana zarar verme riski düşünülemez.

Bu nedenle tozları dikkatli bir şekilde temizledikten sonra kompozisyon malzemesini değerlendirerek bu şekilde ilerliyoruz.

Panjurun ahşap olması hassas bir aletle uğraşmak anlamına gelir ve çok dikkatli ilerlemeniz gerekir. Kullanılacak malzemeler sodyum bikarbonat veya Marsilya sabunudur. Kir kabuklanmışsa iki malzeme birlikte kullanılabilir. Bir kovayı sıcak suyla doldurun ve bir kaşık sabun ve bir kaşık bikarbonat ekleyin. Yumuşak bir sünger yardımıyla karıştırıp tüm yüzeyi iyice yağdan arındırarak temizleyin.

Panjur temizleme yöntemleri
Panjurları temizleme yöntemleri-imilanese.nanopress.it

Panjur alüminyumdan yapılmışsa en çok kullanılan malzemeyle karşı karşıyasınız demektir. Zamana karşı olağanüstü dayanıklılık ve kirden etkilenmeden hızlı temizleme . Bu durumda sadece beyaz şarap sirkesi kullanılır, böylece tüm kabuklanmalar birkaç saniye içinde giderilebilir. Bu nasıl kullanılır? 1 bardak beyaz şarap sirkesini bir kova sıcak suya dökün ve etkisini arttırmak için biraz organik limon suyu ekleyin. Yumuşak bir süngeri batırın ve ardından tüm yüzeyin üzerinden geçirin, durulayın ve mikrofiber bir bezle silin.

ev