Press ESC to close

Tüm banyo 5 dakikada nasıl temizlenir? 8 kolay numara

Banyo temizliği genellikle en zorlayıcı ev işlerinden biri olarak kabul edilir. Tüm banyoyu ovalamak, dezenfekte etmek, sterilize etmek ve parlatmak için doğru hareketleri bilmeniz ve uygun ev ürünleri kullanmanız gerekir. İşte banyonuzu 5 dakikada temizlemenize yardımcı olacak 8 ipucu.

Banyonun derzlerinde ve fayanslarında kireçtaşı, küf veya kir izleri görünebilir ve evin bu odasına bakımsız bir görünüm verebilir. Bazen bakım yapılmaması borulardan kötü kokuların gelmesine neden olabilir. Bu makalede, banyoyu düzgün bir şekilde temizlemek için izlenecek adımları keşfedin.

Banyoyu 5 dakikada temizlemenin püf noktaları

  1. Temizlik ürünlerini hazırlayın

Tuvaletlerin optimal temizliğini gerçekleştirmek için uyarlanmış temizlik ürünleri getirmek gerekir. Çevreye zararlı kimyasallar kullanmadan tüm yüzeylerin parlamasını sağlamak için banyoyu kireçten arındırmak ve dezenfekte etmek için birkaç doğal ürün bulunmaktadır. Beyaz sirke, kabartma tozu, Marsilya sabunu veya alkol sirkesi  ev  ve sıhhi tesislerin bakımı için kullanabileceğiniz ekolojik ürünlerdir .

  1. Tuvaleti temizleyerek başlayın

kaseyi temizle

Tuvalet temizliği – Kaynak: spm

Tuvalet temizliği birçok kişinin korktuğu bir iştir. Ancak banyodaki lekeleri, kiri ve kötü kokuları gidermek için bu işlem kaçınılmazdır. Klozeti bir tuvalet fırçası ve  tuvaletlerden kireci çıkarmak için uygun ürünler kullanarak ovmayı düşünün .

  1. Küvet ve duş kabinini temizleyin

Küveti ve duşakabini temizlemek için bir süngerin üzerine uygun bir temizleyici dökün ve ardından duş başlığının, derzlerin ve duşakabin veya küvetin üzerinden geçirin.

  1. lavaboyu parlat

lavaboyu temizle

Lavaboyu temizlemek için doğal ürünler kullanın – Kaynak: spm

Muslukları ve lavaboyu temizlemek için, temizliği engelleyebilecek nesneleri kaldırın ve ardından tüm yüzeylere bir temizlik ürünü uygulayın. Nemli bir bezle silin ve kurumaya bırakın.

  1. Pencereleri temizlemek

Camları temizlemek için beyaz sirkeyi tercih edebilirsiniz. Bu doğal ürün muhtemelen bu görev için en uygun olanıdır. Pencereleri ve aynaları silmek için beyaz sirkeye batırılmış gazete kullanın.

  1. Tüm yüzeyleri temizleyin

banyoyu temizle

Temiz bir banyo – Kaynak: spm

Banyonun her köşesini tekrar nemli bir bezle temizlemenin zamanı geldi. Duş, tuvalet, lavabo, lavabo ve pencereleri yeniden temizleyin.

  1. Süpürgeyi ve paspası geç

Neredeyse bitti! Zemini temizlemek ve banyonun her köşesindeki tozu ve kiri temizlemek için süpürgeyi geçmeniz yeterlidir. Ardından, fayansları temizlemek ve parlamalarını sağlamak için zemini paspaslayın.

  1. Bir hava spreyi tercih edin

Banyonuzu bitirmek ve  ferah kokular sunmak için lavanta, okaliptüs veya limon otu esansiyel yağı difüzörü kullanabilirsiniz.

Artık kolay ve hızlı banyo temizliğinin adımlarını biliyorsunuz. Bu görev artık sıkıcı olmayacak.

ev