Tüm yıl boyunca olağanüstü çiçek açan bitkilere sahip olmak ister misiniz? O zaman tek ihtiyacınız olan bu malzemeden bir çay kaşığı: çiçekler kışın bile filizlenir. İşte çiçekçiliğe bakış açınızı değiştirecek sır.

Tüm yıl boyunca çiçekli bitkilere nasıl sahip olunur? Bu malzemeden bir çay kaşığı sizin için yeterli ve arta kalan : birçok çiçek en soğuk dönemlerde bile açacaktır. Şaşırmaya hazır mısın?

Bir bitkinin çiçeklenmesi nasıl sağlanır?

Aynı zamanda bir bitki aşığıysanız, ancak uzman değilseniz, kendinizi kesinlikle birçok kişiyi birleştiren bir sorunla karşı karşıya bulacaksınız, çiçeklenme sorunu: her zaman nasıl elde edilir?

Bitki

Bunun kesinlikle kolay bir şey olmadığını söylüyoruz ama bu olağanüstü gösteriyi siz de görebilmelisiniz . Şu anda terasta veya oturma odasının o köşede konumlanmış, onun sayesinde renk ve canlılık kazanmış güzelim yeşil bitkinizi mi gözlemliyorsunuz?

Mutlaka canınızı sıkan bir şey var, bunu gözlerinizde görebiliyoruz: Neden benim güzel bitkim çiçek açmıyor ya da yılda bir kez mi çiçek açıyor diye merak ediyorsunuz ? Kesinlikle yanlış bir şey yapıyorsun.

Bugün gür, sağlıklı ve güçlü ama her şeyden önce küçük çiçeklerle dolu bitkilere sahip olmanızı sağlayacak bir numara açıklıyoruz ! Hazır mısın? O zaman not al. Bu harika ipucu için bize teşekkür edeceksiniz. En soğuk dönemlerde bile çiçek açan bir bitkiye sahip olmak için ihtiyacınız olan tek şey bir malzeme .

Hızlı çiçek açan bitkiler için gizli içerik

Bir bitkinin çiçek açması kesinlikle basit bir şey değildir. Çiçekçilik dergilerinde yayınlanan bazı araştırmalar , küçük çiçeklerin doğumunun, çiçeğin gelişmesine yol açan bazı genlerin aktivasyonuna izin veren çeşitli moleküler reaksiyonlara bağlı olduğunu göstermiştir .

Çiçekli bitkiler

Kimyager, biyolog veya fizikçi değilseniz endişelenmeyin. Tüm yıl boyunca bile çiçekli bir bitkiye sahip olmanızı sağlayacak bazı püf noktaları var . Kilerinizde mutlaka bulunan bir malzemeye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Evet aynen böyle! Kendi doğal gübrenizi yaratmak için biraz şeker almanız yeterli !

Neden tam olarak bu tahıllar bitkinizi kurtarabilir? Size hemen açıklıyoruz. Öncelikle bu hilenin sadece bitkinizin çiçek açmasını garanti etmekle kalmayıp aynı zamanda yapraklara canlılık kazandırmanıza da yardımcı olduğunu söyleyelim .

Sararmaya veya düşmeye başladıklarını fark ederseniz, bunun nedeni bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri topraktan uygun şekilde emmemesidir . Öyleyse hazırlanın: hemen gübre yapmaya başlamalısınız .

İyi büyümek için bitkilerin hücre yenilenmesini desteklemek üzere glikoza ihtiyacı vardır . Bu nedenle, yukarıda belirtilen hipotez gerçekleştiğinde su ve şeker çok yardımcı olabilir.

Bu maddeyi nasıl kullanmalısınız? İki olasılığınız var. Birincisi şu: Toprağa bir çay kaşığı şeker döküyorsunuz ve bu tekniği 15 günde bir uyguluyorsunuz.

Bunun yerine ikincisi: 500 ml suya bir çay kaşığı şeker ekleyin , her şeyi karıştırın ve bitkinizin toprağını sulamaya başlayın. Bunun yerine, bu uygulamayı her 30 günde bir tekrarlamanız gerekecek .

Hem birinci hem de ikinci durumda, bitkinizin yeniden doğduğunu göreceksiniz : yapraklar yeşile ve parlaklığa geri dönecek, ancak her şeyden önce, şimdiye kadarki en güzel gösterinin tadını çıkarabileceksiniz: çiçeklenme.

Şeker neden tüm bunları başarabiliyor? Bahçede, terasta ve hatta evin içinde olsun, uzun ömürlü olacak bitkilerin sağlıklı büyümesini destekleyen glikoz içerdiğinden .

Bununla birlikte, kullanılan şeker miktarına dikkat edin : Çözeltide aşırıya kaçarsanız, fazla glikoz bitkinin ayrışmasına neden olacağından bitkinin solmasına veya ölmesine neden olabilirsiniz .

Her iki durumda da şeker, bitkileriniz için harika bir gübredir . Küçük yeşil mücevherlerinize getirebileceği pek çok fayda var. Sadece birkaçını listeliyoruz.

Örneğin, bitkilere besin sağlayarak hücre yenilenmesini destekleyebilir . Ama sadece o değil. Şeker, bitki büyümesine yardımcı olur ve gün boyunca onlara enerji verir.

Aynı zamanda mükemmel bir haşere tuzağı olduğunu biliyor muydunuz ? Bu doğal gübre sivrisinekleri, karıncaları ve yaprak bitlerini öldürme yeteneğine sahiptir . Hepsinden önemlisi: Bitkilerinizin sadece güçlü köklere değil, aynı zamanda güzel, sağlıklı ve güçlü yapraklara sahip olmasını sağlamak için tüm ek besinleri sağlar.

Tek tavsiye şeker miktarını çok abartmamak . Yaprakların kahverengiye veya sarıya döndüğünü fark ederseniz, bitkiniz çürüyor demektir .

Ayrıca size küçük bir ipucu daha veriyoruz. Doğal gübre olarak şeker kullanmak istemiyorsanız B vitamini tableti ve aktif kömür tozu da kullanabilirsiniz.

Bu iki malzemeyi birlikte karıştırın ve 500 ml su ile birleştirin. Daha sonra ayda bir kez toprağı bu solüsyonla ıslatın. Ayrıca bu durumda sağlıklı ve güçlü bir bitki ve çok sayıda rengarenk çiçek elde edeceksiniz.

Şeker