Bitkilerin tekrar sağlıklı ve bereketli büyümesini sağlamak için, çok etkili bir gübreye odaklanabilirsiniz.

Çiçeklenme için güçlü gübre

Evde ve bahçede bitki yetiştirmeye karar veren herkes, onların sağlıklı, güçlü ve bereketli büyümelerini görmek ister . Aslında bitkiler, tüm ortamlara çok fazla parlaklık ve harika renkler verme yeteneğine sahip olup, daha da keyifli yerlerde yaşamanızı sağlar. Ancak, yeşil dostlarımızın her zaman mükemmel bir sağlık içinde yaşayabilmeleri için, her zaman azami özen ve ilgiyi görmelerini sağlamak gerekir. Özellikle bitkiler, bereketli bir şekilde büyümek ve muhteşem çiçeklenmeyi kolaylaştırmak için mükemmel gübrelere ihtiyaç duyar.

Bu gübre ile bitkiler tekrar sağlıklı ve güçlü büyüyecek

Piyasada, yeşil dostlarımıza sağlıklı ve kalıcı bir yaşam sağlamak için bize ve bitkilerle ilgilenmemize yardımcı olabilecek birçok ürün var.

Bitki gübresi

Ancak tavsiye, bu kimyasal solüsyonlara odaklanmak yerine evde birkaç basit adımda hazırlanabilen bazı doğal ve organik ilaçları seçmektir. Organik gübreler, bitkilerinizin her zaman çok tatmin edici çiçek açmasını sağlamak için en iyisidir .

Bitkilerin büyümesinin durduğunu , durgunlaştığını ve artık çiçek kalmadığını fark ettiğinizde , gerçekten durumu çözebilecek bir organik gübreye güvenmenin zamanı gelmiştir.

Bu ilaçla bitkiler tekrar büyüyecek, yapraklar muhteşem bir yeşil renge dönüşecek , kökler daha sağlıklı olacak ve substrat mikrobiyotası aktive olacaktır. Kısacası, yakında gerçekten olağanüstü bir çiçeklenme ile karşı karşıya kalacağız.

Bu organik gübreyi yapmak için önce bir havuç almalıyız . Birçoğu bilmez ama mutfakta yaygın olarak kullanılan bu sebze faydalı özellikler açısından oldukça zengindir.

Azot ve potasyumun yanı sıra fosfor ve E vitaminini de düşünün . Etkili bir gübre oluşturmak için orta büyüklükte, ne çok büyük ne de çok küçük bir havuca ihtiyacımız olacak. Havucu küçük parçalara ayırıp her şeyi karıştırıcıya koyuyoruz.

Bu noktada , bitkilerimizin büyümesi için kesinlikle etkili bir gübre oluşturmamızı sağlayacak olan diğer gizli malzemeyi blenderin içine eklemeliyiz.

Çözüm, yararlı özellikler açısından zengindir: bitkiler için her derde deva

Tarçın tozu , sadece yiyeceklere tat vermek için değil, aynı zamanda bitkilerin çiçeklenmesi ve büyümesi için de mükemmeldir. Ayrıca tarçın tozu, salyangoz ve sivrisinekler de dahil olmak üzere zararlıları bitkilerden uzak tutmak için idealdir.

Toz tarçın

Daha sonra blenderin içine bir tatlı kaşığı toz tarçın ve bir litre su ekliyoruz . Blenderi çalıştıralım ve yaklaşık iki dakika etki etmesine izin verelim.

Bu adım da tamamlandıktan sonra, elde edilen çözelti, karışımı iyice süzmek için bir elek kullanılarak başka bir kaba dökülmelidir (sadece sıvı kısma ihtiyacımız var).

Çözelti kaktüsler ve orkideler dahil tüm bitkilere uygulanmaya hazırdır . Birçok özellik açısından zengin bir bileşik olduğu için bitkiler için faydası garantidir.

Yeşil dostlarımız artık  parazitlerle  uğraşmak zorunda kalmayacak ve yeniden sağlıklı, güçlü ve bereketli büyüyecekler.