Bütün bunlar, ev bitkilerinin birkaç saniye içinde hayata dönmesini görmek için yeterlidir: hayat kurtaran bir madde.

Evinde bitki bulundurmak isteyenler ticaretin sırlarını da bilmeli. Çoğu zaman kreşçiler ve sektördeki profesyoneller, özellikle yeşil başparmağı olmayanlara her türlü tavsiyeyi vermeye çalışır. Daha sonra, birincil varış yerleri tamamen farklı olsa bile, bitkiler için normal olarak kullanılabilecek bileşenler olduğu ortaya çıktı. Özellikle bir bileşen , evdeki tüm bitkiler için mükemmeldir: hayata geri döneceklerdir.

Evdeki bitkiler: En iyi nasıl bakılır?

Eve koymak için bitkileri benimsemeye karar verdiğinizde, genellikle bu küçük yaratıkların arkasındaki işin ne olduğunu değerlendirmezsiniz. Büyümeleri için beslenmeye, sulamaya ve uygun bir konuma ihtiyaçları vardır .

Bu gerçek bir taahhüt, tek başlarına hiçbir şey yapamayacaklarını, bu yüzden insan hayatlarının temeli olduğunu hatırlamak.

Evdeki bitkiler

Bu sadece bir fidan alıp evin bir yerine yerleştirmek meselesi değil: gereken ilgi olmadan asla bereketli olamaz . Gerçek ihtiyaçların ne olduğunu düşünmeden bitkiyle çok fazla ilgilenen bazı insanlar da var.

Tüm bunlar için uzmanların tavsiyelerine güvenmek iyidir, diğer her şey için ise istisnasız tüm bitkiler için harikalar yaratabilecek bir bileşen vardır.

Tüm ev bitkileri için eşsiz içerik: onları besler ve yeniden güzelleştirir

Evdeki tüm bitkilerle ilgilenmek istediğinizde tarçın her türlü faydayı ve özelliği içinde barındıran baharattır. Başlıca kullanımı mutfakta, yemeklerde lezzet arttırıcı olarak olmakla birlikte aynı zamanda sağlık için de kullanılır.

Başlıca özellikleri arasında bakterisidal – anti-inflamatuar – antifungal ve ayrıca antiseptik etki buluyoruz. İkincil etkilerine gelince , kolesterol seviyelerini düşürmek için de mükemmeldir.

Tüm bunlara, evdeki bitkiler için çok az bilinen başka bir kullanım eklenir. Bitkilere bir çay kaşığı tarçın ekleyerek, mantar ve bakterilerin doğrudan etkisine karşı koyarak sağlıklarını iyileştirmek mümkündür.

bitkiler için tarçın

Ayrıntılı olarak, çok eski kökenlere sahip bu baharat aşağıdakilerle savaşabilir:

  • Fideler , bir bitki büyümesinin ilk aşamasındayken toprağı etkileyebilen mantarlardır. Sadece bu da değil, kökleri uyarır ve büyüdükçe bitkinin güçlenmesine yardımcı olur. Kaçak görünümünü önlemek için toprağa az miktarda tarçın dökün;
  • Evdeki bitkiler için büyük bir sorun olan karıncalar . Tek bir çay kaşığı onları çok güçlü kılmak ve bu kokudan hoşlanmayan küçük hayvanları uzaklaştırmak için yeterli olacaktır;
  • Zayıflamış olabilecek hasarlı yapraklar veya kökler için iyileşmeyi teşvik eden çeşitli türlerde hasar ;
  • Tarçının keskin kokusundan hoşlanmayan sivrisinekler , onlara zarar vermek için yanına yaklaşmazlar .