Bazen bu ferahlığı hissetmek için evinize parfüm sıkmanız yeterli! Saatlerce temizlik yaptıktan sonra toza ve her türlü kire karşı savaşmak için, parfüm iç mekanınızı çok fazla tutmaz. Peki ya size süpürürken odalarınızı koklamanızı sağlayacak bir yöntem olduğunu ve bunu zahmetsizce söylesek?

En tatmin edici şeylerden biri, tertemiz bir evden gelen temizliğin, taze bir koku eşliğinde tadını çıkarmaktır, bu memnuniyet on kat artar. Bu amaçla herhangi bir klasik oda kokusunun kullanılması alışılmış olsa da,  bunlar pahalı olmalarının yanı sıra genellikle doğal olmaktan uzaktır.  Bu makalede sunulan yöntem sayesinde bu sorun çözülecek! Artık iç mekanınızı parfümlemek için iç mekan kokularını ve kimyasal bileşenlerini kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Açıklama.

Kadın evinin rahatlığının ve tazeliğinin tadını çıkarıyor

Doğal olarak taze ve mis kokulu bir eve nasıl sahip olunur?

Bu yöntem bu kadar popülerse, işi zevkle birleştirdiği içindir. Gerçekten de  kalıcı bir koku verirken tozu ortadan kaldırır. 

Evinizde taze bir his için vakumlama yöntemi

Bu yöntemi uygulamak için her gün kullandığınız bir cihaza ihtiyacınız olacak:  elektrikli süpürge .

Elektrikli süpürgenizi kullanmadan önce  blendera dökeceğiniz portakal , greyfurt veya limon kabuklarını ince bir toz haline getirmek için toplamalısınız.   Tüm turunçgilleri karıştırabilir veya sadece bir çeşit kullanabilirsiniz. Bundan sonra, onları emmek için sadece yere dağıtmanız gerekecek.

portakal kabuğu rendesi

Şu andan itibaren, süpürmek istediğiniz anda, hoş bir tazelik kokusu ortaya çıkacaktır. Anlayacağınız gibi, bu teknik,  tatlı bir portakal kokusu verirken içinizin tozunu almanızı sağlar.

İsterseniz turunçgillerin yanı sıra  okaliptüs, biberiye veya nane yaprağı ekleyerek  biraz daha tazelik katabilirsiniz. Bu dahiyane numarayı benimsemekten çekinmeyin.

Ferah ve mis kokulu bir ev için diğer alternatifler

Elektrikli süpürgenin püf noktası pratikliği ile karakterize edilirse, iç mekanınızı yenilemenize izin veren, bazıları bilinen ve diğerleri daha az olan başka teknikler de vardır. Bunlardan bazıları:

Evi parfümlemek için halının kokusunu giderin

Kötü koku yayan bir halı her zaman hoş değildir. Çok basit bir teknik sayesinde kolayca kokudan arındırabilirsiniz. Seçtiğiniz bir uçucu yağ aromasını kabartma tozu ile karıştırmanız yeterlidir  .  Bu kombinasyon halının liflerinin kokusunu giderecektir.

Bunu yapmak  için iki malzemeyi karıştırmalı  ve ardından ortaya çıkan solüsyonu  halıya  yaymalısınız   .  İyice süpürmeden önce tozun döşemeye nüfuz etmesi için birkaç saat etki etmesi için bırakın. Halınızın yayacağı hoş kokuyu daha sonra takdir edebileceksiniz.

Kilim veya halılarınızdaki inatçı lekeleri temizlemek için birkaç etkili ipucu kullanılabilir.  Onlara danışmaktan çekinmeyin.

Güzel kokan bir ev için kokulu mumlar ve difüzörler kullanın

Ev koku difüzörü

Evdeki her oda için bir aroma difüzörü satın almayı tercih edebilirsiniz. Parfümlemek istediğiniz odaya ve isteklerinize bağlı olarak çeşitli kokular ve  uçucu yağlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Örneğin, oturma odası için odunsu bir koku mükemmel olacaktır. Tıpkı mutfak için limon otu, yatak odaları için okaliptüs ve  banyo için  lavantanın tatlı kokusunu  düşündüğünüz  gibi  .

Uçucu yağların seçimi sınırsızdır. Vanilya, tarçın, karanfil, kekik, çay ağacı, biberiye veya nane  iç mekanınıza çok yakışacak tatlardır  Elbette her odaya konulacak kokulu bir mum da aynı zamanda şıklık katmak için mükemmel bir alternatif olacaktır. İsterseniz kendiniz de yapabilirsiniz .

Az önce keşfettiğiniz veya yeniden keşfettiğiniz hileler, yaratıcılıktan yoksun değildir. Size en uygun olanı seçmek size kalmış!

ev