Bu sayede orkidelerinizin daha hızlı çiçek açmasını sağlayabilirsiniz. Doğal bir içerik kullanacağınız için pahalı ürünler almanıza gerek yok. Yapmanız gereken şey bu.

Muz gübresi

Orkide  bakımı oldukça basit  ve fazla ilgi gerektirmeyen bir bitkidir. İç mekanlar için ve özellikle bitkilere aşina olmayanlara hediye etmek için mükemmel bir bitkidir. Aslında sağlıklı tutmak için fazla bir şeye gerek yok ve hafife alınmaması gereken bazı küçük temel noktalar var.

Bitkiyi yerleştirdiğiniz konum önemlidir  . Aslında güneşin altında olmaması, ışınları dolaylı olarak alması gerekiyor. Daha sonra ısı kaynaklarından veya soğuk hava akımlarından uzak tutulmalıdır. Sulama da önemlidir ve çok fazla su dolu olmamalıdır, sadece nemli olmalıdır.

orkidenin çiçek açmasını sağla

En önemlisi gübredir  . Birçoğu bunu bitkileri için kullanmaz ama aslında önemlidir çünkü onların daha sağlıklı ve güçlü büyümelerine yardımcı olur ve her şeyden önce onların daha hızlı çiçek açmasını sağlar. Eklenen besinler sayesinde orkide birçok çiçek üretecektir. Pahalı bir şey almanıza gerek kalmayacak, aşağıda doğal bir gübrenin tüm detayları var.

Orkidelerin çiçek açması için bunu yapın; bu doğal bir gübredir

Söylediğimiz gibi  orkide için ama genel olarak bitkiler için gübre kullanmak şarttır  . Aslında bu onların düzgün bir şekilde büyümelerine olanak tanır ve aynı zamanda bakteri ve parazitleri uzak tutar. Pahalı gübreler almanıza gerek yok çünkü doğal olanlar mükemmel ve neredeyse bedava.

Birkaç tane var ve bazıları da evinizde buzdolabında var. Örneğin yumurta kabuğu veya süt. Ama bunun yerine bir meyveyle oluşturulan gübreye bakalım, muzdan bahsedelim. Özellikle  bu gübre bitkiler için oldukça besleyici maddeler içeren kabuktan yapılır.

Muz kabuğu

Muz kabuğu, B6 vitamini ve C vitamini gibi birçok vitamin içerir. Ayrıca büyümeye yardımcı olan potasyum ve magnezyum gibi çeşitli mineral tuzları da içerir. Bunlar bitkiler ve orkideler için mükemmel besinlerdir. Bu nedenle muz kabuklarını atmayın, yeniden kullanın.

İhtiyacınız olan malzemeler

Orkidelerin çiçek açması için yaklaşık 3 adet muz  (tercihen organik)  ve yaklaşık 1 L su yeterli olacaktır  . Muz kabuklarını parçalara ayırıp ardından bir karıştırıcıya yerleştirerek başlayın. Bir püre elde edene kadar birkaç dakika karıştırın ve ardından suyu ekleyin. İkisini iyice karıştırın ve şimdi temiz, boş bir şişe alın.

Muz

Her şeyi şişeye dökün ve kapatmayın. Karışımın en az 2 gün mayalanmasını bekledikten sonra kullanabilirsiniz  . Hazır olur olmaz önce suyu filtreleyin, ardından elde ettiğiniz bu doğal gübreyi orkidenizi sulamak için kullanabilirsiniz.

Gübreyi kuru değil nemli toprağa dökmeyi unutmayın, aksi takdirde bitkinizi yakabilirsiniz. Bu muz kabuğu tedavisinin yaz aylarında yaklaşık iki haftada bir, kış aylarında ise ayda yalnızca bir kez yapılması tavsiye edilir  . Tek yapmanız gereken siz de denemek ve orkidenizin nasıl daha hızlı çiçek açtığını görmek.

ev