Bir avrodan daha az harcayarak evdeki örümceklerden kurtulmanın basit bir yöntemi var.

Anti-örümcek ürün

Örümcekler genellikle barınak aramak ya da beslenecek böcekler bulmak için eve girerler. Bunlar, tüm dünyaya yayılmış binlerce türün bulunduğu küçük hayvanlardır. Bununla birlikte, çoğu zaman, evi temiz tutmak, örümceklerin yerleşmesini engellemek için yeterli değildir. Onları evsel alanlardan uzak tutmak için gerekli doğal yöntemler vardır. Örümceklerden nasıl kurtulacağınızı bilmek için, doğal olarak ve bir avrodan daha az harcama yapmak için, bildirilenleri okumanızı öneririm.

Örümcekleri eve çeken nedir

Arachnidae familyasına ait örümcekler, farklı yerlerde yaşar ve bazıları vejetaryen olsa bile, çoğunlukla diğer böceklerle beslenir. Bunlar en beklenmedik yerlerde gizlenebilen hayvanlardır. Örümcek ağlarını yuvaladıkları ve ördükleri çatlaklara, çatlaklara, mobilyaların ve tavanların arkasına çok çekilirler.

Açıkçası örümcekler evlerde bulunan diğer böceklere çekilir. Örümcekler bitkilere çekilir, çünkü onlara barınak sağlarlar. Sarmaşık gibi çok yoğun bitki türleri, bir örümcek için yaşamak ve avlanmak için geçerli bir saklanma yerini temsil eder. Ek olarak, örümcekler ısıyı sever ve sessizce yaşayacakları barınakları barındırır.

Örümceklerden kurtulun

Ev bitkilerinde dallar arasında örümcek ağı olmadığını her zaman kontrol etmeniz önerilir. Örümcekler küçük çatlaklara sızmayı severler, bu yüzden eve girmelerine izin vermemek için delikleri kapatmalı ve doğal örümcek ilaçlarına koşmalısınız.

L’alimentazione dei ragni

I ragni si nutrono principalmente d’insetti, per cui sono animali carnivori. Si può affermare che tali interessanti insetti, hanno una dieta che varia in base alla loro specie e a seconda dell’ambiente in cui vivono. Tali piccole creature con otto zampe, amano cibarsi di mosche, formiche, zanzare, scarafaggi, grilli e falene.

Avlarını ağ örerek, zıplayarak, toprağa yuva yaparak veya kamufle ederek yakalayan çeşitli etçil örümcek türleri vardır. Örümcekler, bilinen ağları yapmak ve avlarını yakalamak için kullandıkları bir madde üretirler. Beslemek için, örümcekler avın iç sıvılarını tamamen boşaltana kadar emer.

Kertenkeleler ve kurbağalarla beslenen dev örümcek türleri vardır. Bazı örümcek türleri otçul olsa da, bazı bitkilerin nektarı ile beslendikleri için. Örümceklerin yemek yemeden uzun süre hayatta kalabildikleri, ancak iyi miktarda av yedikten sonra haftalarca yiyeceksiz kalabilecekleri belirtilmelidir.

Ev örümceklerinden doğal bir şekilde kurtulmak

Ekosistem için yararlı olan bu küçük hayvanlar dışarıya doğru hareket ettirilmeli ve asla öldürülmemelidir. Evde örümceklere sahip olmamanın ilk ve basit yöntemi, her örümcek ağını görünüşünde ortadan kaldırmaktırÖrümcekleri evden bir avrodan daha az bir fiyatla çıkarmak için, sadece nane yağı kullanın. Kapılar, tavanlar, pencereler ve pencere pervazları arasındaki köşelere püskürtülecek nane yağı ve su karışımı yapmak yeterlidir.

Zerdeçal

Örümcekleri evden uzak tutmanın bir başka iyi yolu da zerdeçal kullanmaktır.Böcekleri iten çok güçlü bir koku ile karakterize edilen bir baharattır. Zerdeçal, bitki saksılarının içinde ve onları uzak tutacak yerlerde saklanabilir. Eve, pencere kenarlarına ve pencerelere yakın bir yere, kekik, nane veya limon otu gibi bazı aromatik bitkiler koymak, örümcekler gibi böcekleri uzak tutuyor gibi görünmektedir.

Şarap sirkesi de örümcekleri ve diğer böcekleri uzak tutmanın iyi bir yoludur. Onları iyi bir şekilde uzak tutmak için kapı ve pencereler boyunca suyla karıştırılmış biraz sirke püskürtün. Diyatomlu toprak, evi örümceklerden dezenfekte etmek için kullanılabilecek bir kayadan yapılmış bir tozdur. Son olarak, örümcekleri ve  örümcek ağlarını yok etmek için, kokusu örümceklere hoş görünmeyen kapı ve pencerelerin yanına yerleştirilecek kestane kullanılabilir.

ev