Bu malzemeyi şimdi doğal bir gübre olarak kullanın ve canlı yaprakları ve güzel çiçekleri olan sağlıklı bir bitkiye sahip olacaksınız. İşte ne olduğu ve neden hemen kullanmaya başlamanız gerektiği.

Bitkideki gübre

Bugün göreceğimiz doğal gübre orkideler için tasarlanmıştır ancak diğer bitki türleri için de kullanılabilir . Orkideler çok fazla bakıma ihtiyaç duymayan ev bitkileridir ancak gübre kullanmak onların daha sağlıklı olmalarına ve canlı yapraklara sahip olmalarına yardımcı olur.

Sağlıklı bir orkideye sahip olmanın birkaç kuralı vardır. Örneğin, öncelikle doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı, radyatörlerin veya cereyanların yakınına yerleştirilmemelidir. Sulanması gerekiyor ama çok kalın değil ve sonra her şeyi yapacak. Gübre kullanırsanız kesinlikle daha fazla yardımcı olacaktır .

Canlı yaprakları ile sağlıklı orkide

Bu nedenle, aşağıdaki paragrafta, tüm yıl boyunca sağlıklı ve bereketli bir bitkiye sahip olmak için hangi malzemeyi kullanmanız gerektiğini size göstereceğiz . Her zaman çiçek açmasını istiyorsanız, bu doğru gübre olabilir. Ne olduğunu öğrenmek için okumaya devam etmeniz yeterli.

Bu içerik ile canlı yapraklar ve sağlıklı bitki

Evde bir orkide bakımı, özellikle daha sağlıklı hale getirmek için bir gübre kullanıyorsanız basittir. Çiçeklerin daha uzun süre dayanması ve canlı yapraklara sahip olması için bu çok önemlidir. Bugün kullanacağımız doğal gübre, ancak suyla seyreltilecek olan taze süttür.

Süt, kalsiyum, potasyum, fosfor ve azot açısından zengin olduğu için mükemmel bir gübredir . Bu nedenle orkideler ve genel olarak diğer bitki türleri için mükemmel bir besin kaynağıdır. Domates, biber veya kabak gibi bazı sebze bitkileri için de kullanılabilir.

Süt

Bu, bitkinin tozdan arındırılması ve yaprakların parlatılması için de mükemmeldir. Artık içemeyeceğiniz için atmanız gereken son kullanma tarihi geçmiş sütü de kullanabilirsiniz ve bu sayede israf etmemek için tekrar kullanmış olursunuz. Kısacası bunu gerçekten yapmanız gerekiyor ve aşağıda izlenecek tüm adımları belirtiyoruz.

Orkideler için süt gübresi

Bu nedenle suyla seyreltilmiş sütü doğal gübre olarak kullanacağız. 1 L su ve 50 ml süt içeren bir sürahiye ihtiyacınız olacak . Bu gübreyi bitkilerin üzerine dökmeden önce yaklaşık 30 dakika suda bekletilmesi çok önemlidir. Aslında bu tür gübreleme yapılırken toprağın ıslak olması tercih edilir.

Bitki hazır olduğunda bu gübreyi döküp yaklaşık 30 dakika bekletebilirsiniz. Daha sonra bitkiyi kaldırıp geri koyabilmeniz için ikincil bir saksı kullanın. Bu tedaviyi ayda bir veya iki kez yapabilirsiniz. Sonuçları hemen fark edeceksiniz.

Orkideler için doğal süt gübresi

Bitki önemli ölçüde ve her şeyden önce çok hızlı bir şekilde iyileşecektir. Daha önce buruşuk olan yapraklar pürüzsüz ve canlı hale gelir . Yaprakların daha da sağlıklı olması için bu solüsyonu pamuklu bir bezle kaydırarak ona daha da yardımcı olabilirsiniz .

Bu tedaviye de başlayın ve gelişmeleri hemen fark edeceksiniz. Sonunda, pahalı bir şey almak zorunda kalmayacaksınız ve büyük olasılıkla süt zaten buzdolabınızda. Şimdi dene o zaman!

ev