Orkidelerin köklerini ve çiçeklerini açtırabilen bir madde olduğunu biliyor muydunuz? Tüm yıl boyunca çalışır, hangi madde olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenelim!

Kökler

Orkidelerin tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlayan ve köklerin en iyi şekilde gelişmesine yardımcı olan gerçekten mucizevi bir madde var. Aloe Vera jeli hakkında her şeyi ve orkide kökleri yetiştirmek ve bu güzel bitkilerle güzel çiçekler elde etmek için nasıl kullanılacağını öğrenelim !

orkideler

Aloe Vera jeli, orkidelerin tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlar.

Faydalı ve besin açısından zengin olan Aloe Vera jeli, güzel , mükemmel şekilde nemlendirilmiş ve sağlıklı orkidelere sahip olmak ve onları her yerde, hatta apartman dairesinde yetiştirmek için mükemmel bir çözümdür . İşte jeli nasıl alacağınız:

  • Keskin bir bıçak kullanarak bir Aloe Vera yaprağını kesin;
  • Jeli çıkarmak için üstten başlayarak ince bir yanal şerit kesin;
  • Ayrıca kabuğun büyük kısmını aletle kesin;
  • Havalandırın, içinde yapışkan jel var;

Bu noktada, orkidelerinizi farklı şekillerde en iyi şekilde büyütmek için Aloe Vera yaprağını kullanabilirsiniz. Yaprağı aloe vera jeli ile kullanmanın en sık kullanılan yöntemlerinden bazıları şunlardır.

Orkidelerde Aloe Vera jeli kullanma yöntemleri

Aloe Vera jelini orkidelere uygulamak için, ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz, hepsi etkili birkaç yöntem vardır. Jeli orkidelere uygulamak ve çiçek açmalarını sağlamak için oldukça hızlı bir yöntem, açık aloe yaprağını jel ile doğrudan bitkinin yapraklarına geçirmektir.

Bu şekilde orkide, Aloe Vera jelinin tüm besinlerini emer ve daha fazla kök üretip geliştirebilir. Yaprak, jelde bulunan tüm maddeleri emmesini sağlamak için bitkinin gövdesine de geçirilmelidir.

Orkidenin Aloe Vera jelinin faydalı maddelerini emmesini sağlamanın bir diğer yöntemi de açık olan yaprağı bir plastik parça veya lastik bant ile bitkiye tutturmaktır . Bu şekilde gövde ve yapraklar üzerinde durarak sağlam kalacaktır.

Aloe yaprağı, jel kuruyana kadar bırakılmalıdır. Açık yaprağı bitkiye bağlarken dikkat edilmesi gereken bir önlem de çok fazla sıkmaktan kaçınmak, orkideyi rahatsız etmeyecek şekilde yumuşak bir şekilde bağlamaktır. Bu yöntemlerle bitkiler yeni kökler üretecek ve bu onların bol ve bereketli çiçek üretimini garanti etmelerine yol açacaktır.

Aloe Vera

Orkidelerden kök ve çiçek yetiştirmek için Aloe Vera

Aloe Vera jeli , orkide bitkilerinin yeni kökler üretmesi için mükemmel olduğu gibi, bu muhteşem bitkilerde yeni dallar oluşturmak için de mükemmeldir . Bu maddeyi budama zamanında, dalları kestikten sonra kullanabilir ve şu işlemi yapabilirsiniz:

  • Orkide bitkilerini budayın;
  • Jeli Aloe Vera yaprağını ovalayarak dallara uygulayın;
  • Bunu haftada iki kez yapın.

Bu sayede dallar yumuşar ve kestiğiniz uçlar daima nemli kalır. Yakında bitkinin yeni dallar üreteceğini göreceksiniz ve bu aynı zamanda yeni orkide çiçekleri üretimi anlamına gelecek. Aslında, bitki bir dalda daha fazla çiçek üreterek evde, terasta veya bahçede, tercih ettiğiniz her yerde harika bir çiçekli köşe oluşturur. Orkidenin kök ve çiçek üretmesini sağlamak için jeli kullanmanın başka bir yöntemi:

  • Keskin bir bıçakla Aloe Vera yaprağındaki tüm jeli çıkarın;
  • 1,5 litre su içeren bir kaba koyun;
  • Gece boyunca ıslanmasına izin verin;

Su, orkideleriniz için gübre olarak kullanılmaya hazırdır. Bitki başına 8 yemek kaşığı koyun ve bunu ayda bir yapın . Orkideleriniz bolca kök ve çiçek üretecek ve muhteşem görünecek!

ev