Press ESC to close

Tuvalet kağıdı hilesi ile banyonuzu parfümleyin

Tuvalet kağıdı hilesi ile banyonuzu parfümleyin

Kokulu bir banyo her zaman sahip olmak istediğimiz şeydir ve dileklerimizi gerçekleştirmek için bir rulo tuvalet kağıdı kullanmak yeterlidir. Hayal etmedin, değil mi?! Yine de bu basit ve etkili numara ile saatlerce hoş bir koku yayacaksınız. Nasıl ilerleyeceğimizi birlikte görelim.

Banyoyu saatlerce parfümlemek için bir rulo tuvalet kağıdı kullanın

Tuvalet kağıdı hilesi ile banyonuzu parfümleyin

Banyoyu saatlerce parfümlemek için bir rulo tuvalet kağıdı kullanın

Banyoyu tuvalet kağıdı ile parfümlemek için sadece bir rulo değil, aynı zamanda sevdiğiniz esansiyel yağı da almanız gerekir.

Tuvalet kağıdı eklemeden kartonun iç kısmına 5 damla dökün, aksi takdirde kullanışlılığını yitirirsiniz. Yapılmış! Basit, değil mi?!? Ortamı çok mide bulandırıcı hale getirmemek için aşırıya kaçmayın. İşlemi birkaç rulo üzerinde tekrarlayın ve bunları bir sepete veya rulo tutucuya yerleştirin ve sonucun tadını çıkarın.

Seçeceğiniz esans konusunda kararsızsanız, en kalıcı olanların portakal, tarçın, lavanta, limon ve çay ağacı yağı olduğunu bilin. Özellikle bu 5 bölge, bölgeyi mikrop ve bakterilerin varlığından arındırabilir.

Ama burada bitmiyor. Banyoyu parfümlemek için başka yöntemler de önermek istiyoruz.

Banyoyu parfümlemek için yeşil çözümler

Kendin Yap ile etkili ve ucuz bir tane yapabildiğinizde doğru oda spreylerini satın almak için para harcamanıza gerek yok.

Bir vape şişesi, 2 bardak su, seçtiğiniz 10 damla uçucu yağ, 2 yemek kaşığı kabartma tozu alın.

Malzemeleri bir kaseye koyun, iyice karıştırın ve buharlaştırıcıya aktarın. Şimdi iki veya üç kez püskürtün. Ne harika bir koku! Kullanmadan önce her seferinde kuvvetlice sallamayı unutmayın.

Ya da gül yapraklarını deneyin. Kurumasını bekleyin, ardından hava geçirmez bir cam kaba koyun. Zeytinyağı dökün ve tamamen kaplayın, ardından bir hafta boyunca güneş ışığına maruz kalan pencere kenarına yerleştirin.

Yağı süzün, ardından bir kavanoza dökün, tahta çubuklar yerleştirin ve banyo rafına bırakın.

Ya da yine çiçek yaprakları, narenciye kabukları, tarçınlı bir potpuri hazırlayabilirsiniz, tabii ki kuruduktan sonra. Her şeyi bir havan içine koyun, ardından ezin ve küçük bir kaseye aktarın. Kokuyu arttırmak için birkaç damla limon özü ekleyebilirsiniz.

ev