Tuvalet kağıdını dolabınıza koymak çoğu kişiye abartılı bir jest gibi görünebilir. Ancak bu, özellikle kış aylarında pek çok kişinin yaşadığı bir sorunla başa çıkmak için evde ve ekonomik olarak uygulanan yöntemlerin bir parçası. Gelin bunun ne olduğunu ve bizim için de iyi olup olmadığını öğrenelim.

tuvalet kağıdı dolabı

Kış bir aydan biraz fazla bir süredir burada ve bu değişiklikler evinizde nem, yoğuşma, küf ve hatta sızıntı görünümünü beraberinde getirerek kışın soğuğu evinize getiriyor.

Birçok insanın görmezden geldiği şey, evinizde çok fazla veya çok az nemin bulunmasının ne kadar ciddi olduğudur.

Dolaplardaki nemi emmenin püf noktaları

Dolaplardaki nem, giysilerin bozulmasına veya bozulmasına ve kötü kokulara neden olmasının yanı sıra, alerji veya astım gibi bazı solunum yolu hastalıklarının semptomlarını da etkileyip kötüleştirebilen bir sorundur .

Çoğu durumda, zararlı olabilecek ürünler kullanılır; örneğin, en kötü durumda kanserojen olabilen ve diğerleri gözlerde ve ciltte tahrişe neden olan ve diğer durumlarda, üzerlerinde bulundurdukları nesnelere neden olan tipik silika jel nem önleyici torbalar . maliyeti yüksektir ve gerekli olmamalıdır.

Açık gardırop

Ortamdaki nemi doğal olarak emen çok sayıda ürün veya malzeme vardır. Bazıları oldukça yaygındır ve her evde kolaylıkla bulunabilir, diğerleri ise alınması gereken basit önlemlerdir.

  • Oda havalandırması

Pencereleri düzenli olarak açarak havalandırmak , yoğuşma gibi sorunların önüne geçmek için en ekonomik ve etkili yöntemdir .

Kış aylarında odaların iç sıcaklıklarının çok yüksek olmaması da önemlidir. Çok nemli bölgelere gidiyorsanız dışarıdaki nem evimizden daha yüksek olduğundan havalandırmanın orta düzeyde olması gerekir.

  • Termostatı çok yükseğe çevirmeyin

Sıcak hava, soğuk havaya göre daha nemli olduğundan, yoğunlaşmayı önlemek için sıcaklığı önerilenden daha fazla artırmamak en iyisidir. Bu aynı zamanda bu dönemde İtalyanları korkutan ısınma giderlerini de içerecek.

El radyatör termostatını indiriyor
  • Yemek pişirirken davlumbazı açın

Burası evin yemek pişirirken nemin arttığı bir diğer alanı olduğu için bu oldukça etkili bir hiledir.

Buna, kaynadığında suyun buharlaşmasını önlemek için tencerelerin kapaklarını kapatarak yemek pişirdiğimizi de eklersek, çok daha iyi olur.

  • Nemi emen bitkiler

Evdeki aşırı nemin ortadan kaldırılması bir nem alma cihazı satın alınarak çözülebilse de, nemi emen bitkilerin kullanımı yoluyla yeşil ve ucuz (elektrik faturasını yükseltmeyen) çözümlerin olduğu da doğrudur .

Banyoda orkide

Bunlar “iyonlaştırıcı” görevi görerek etraflarındaki nemi yapraklar aracılığıyla emer ve evde soluduğumuz havanın kalitesini artırır. Aloe, orkide, eğrelti otu veya filodendron gibi bitkiler sadece evi daha çekici hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda fazla nemin emilmesine de yardımcı olacaktır. Orkide ile dekore edilmiş banyo, nemi sağlama ve emme konusunda çifte avantaja sahip olacaktır! 

Dolaptaki tuvalet kağıdı: neden bunu yapmamız gerekiyor?

Çoğunlukla nem sorunu yaratan yerlerden biri kıyafetlerimizi barındıran gardıroptur, aynı zamanda çarşaf, havlu ve masa örtüleri gibi ev eşyalarının bir parçasıdır.

Bunlar katlanmış halde saklanan ve doğası gereği etraflarındaki havayı emebilen öğelerdir. Eğer burası nemliyse, sadece nemi aktarmakla kalmayacak, aynı zamanda küf oluşumuna da neden olacak, bu da giysiye ve sağlığımıza zarar verecektir.

Kadın tuvalet kağıdı rulosu taşıyor

 Bu yüzden dolabınızdaki kıyafetlerimizle havlu yığınlarının arasına bir rulo tuvalet kağıdı koymak basit ve çok ekonomik bir çözümdür.

Mükemmel uyum sağlar ve ayrıca talk kokulu tipinde de satın alabilirsiniz, böylece çok az masrafla gardıroplardaki nem sorununa anında çözüm bulursunuz!

ev