Tuvalet evdeki en kirli şeylerden biridir. Banyoyu temizlemek pratikte dramatiktir, çok fazla sabır ve çok zaman gerektirir.

Tuvalet öncesi ve sonrası

Bazen sağlığa zararlı, güçlü, toksik, hatta sıhhi tesisatları bile aşındıran pek çok ürün kullanmanıza rağmen istediğiniz sonucu alamıyor ve tam anlamıyla tatmin olmuyorsunuz. Bunun nedeni inatçı kir, kireç ve pasın ortadan kaldırılmasının imkansız olmasıdır.

Pas veya kireç oluşumunu önlemenin sırrı, kirin yerleşmesini önlemek için tuvaleti her gün temizlemektir. Bu, özellikle banyonun sürekli meşgul olduğu ve temizlemeye vakit bulmanın zor olduğu kalabalık ailelerde görülen bir sorundur. Tuvalet ne kadar çok kullanılırsa, o kadar az temizlenir ve kabuklanmaları gidermek ve yeniden yeni gibi görünmesini sağlamak için temizlenmesi de o kadar zorlaşır.

Tuvalet, en kirli sıhhi tesisat nasıl temizlenir

Belli nedenlerden dolayı, her zaman temiz ve sterilize edilmesi gereken , mikrop ve bakterilerin yanı sıra kirli bir banyo izlenimi veren kabuklanmalardan arındırılmış olması gereken banyo armatürlerinden biridir . Mükemmel bir sonuç elde etmek için elbette acele etmeden alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir.

Her şeyden önce, her zamanki gibi lateks veya lastik eldivenlerle kendinizi silahlandırın ve tuvaleti dikkatlice ve iyice yıkayın. İyice yıkadıktan sonra hepimizin mutfak dolabında ya da kilerinde bulunan bir malzemeyi uygulamaya geçiyoruz . Bu içerik muhteşem, mucizevi, banyo hijyeni ve temizliği için belirtilen ve olması gerektiği gibi çalışmayan ürünlerden çok da pahalı değil.

Hepimizin kilerinde bulunan mucizevi malzeme

Mucize içerik, mutfakta lezzetli yemekler hazırlamak için kullanışlı olmasının yanı sıra tuvaleti tamamen dezenfekte ederek mikropları ve bakterileri ortadan kaldıran tuzdur.

Mucize solüsyonu hazırlamak için tuzu bikarbonatla doğrudan tuvalet suyuna karıştırın ve gece boyunca etki etmesini bekleyin. Banyonun daha az kullanıldığı tek saat olması nedeniyle gece saatleri tercih edilmektedir. Tuz ve karbonat tuvalet suyunda ne kadar uzun süre kalırsa o kadar iyidir.

Özellikle tuz her türlü kabuklanmayı ve kir izlerini giderir. Sıcak suda eritilmiş tuzun kullanılmasını içeren ikinci şaşmaz bir yöntem daha vardır, bu çözelti özellikle klozet oturağı ve kapağının temizliğinde faydalıdır .

Banyoyu temizlemek ve tuvaletteki kiri çıkarmak için diğer doğal çözümler

Tuzun yanı sıra evinizde bulunan birçok doğal ürünü de kullanabilirsiniz ; örneğin bardağın içini beyazlatma özelliği olan bikarbonat. 15 günde bir iç seramik ve tuvalet fırçası üzerine uygulanır . Daha sonra saatlerce etki etmesine izin verin. Belirlenen süre geçtikten sonra tuvalet fırçasını alın ve tuvaletin duvarlarına kuvvetlice sürün. Bu işlem, hem klozetten hem de tuvalet fırçasından kabuk bağlamış kirlerin temizlenmesine yarar. İşlemi gerçekleştirdikten sonra tuvaletin sifonu çekmeyi unutmayın.

Sarı lekelere karşı rakipsiz olan bikarbonatın içerisine limon suyu da eklenir . İki bardak bikarbonat soda ve bir limon suyu yeterlidir, birlikte tuvaletin iç duvarlarına hemen yapışan kremsi bir macun oluştururlar. Birkaç saat beklemeniz gerekiyor, tuvaletin içi durulandıktan sonra sonuç müthiş olacak. Açıkçası daha inatçı kabuklanmalar için işlemin birkaç kez tekrarlanması gerekir. Örneğin pasın giderilmesi zordur ve bu nedenle daha fazla sabır ve hatta bazı durumlarda dirsek yağı gerektirir.

Son olarak bikarbonat ve beyaz sirkeden oluşan ikinci bir bileşiği kullanmayı deneyebilirsiniz . Tavada kaynatılması gereken sıcak suya karıştırılırlar. Yarım saat bekleyip tuvaletin sifonu çekiyorsunuz. Ayrıca fazla köpük kalmış olabilir, bu durumda tuvalet fırçasıyla biraz daha fırçalayıp tekrar sifonu çekin.

Coca Cola’nın eski ilacı

Coca-Cola ile ilgili eski çare asla yanlış değildir. Gazlı içecek, tuvaletin içinde ve dışında bulunan her türlü dirençli kabuklanmaya karşı etkilidir . Bardağa dökülür ve birkaç saat etki etmesi için bırakılır.

Son olarak tuvalet fırçasını uzatıp sifonu çekiyorsunuz. Tuvalet temiz ve parlaktır, mikrop ve bakteri içermez.

ev