Birçoğu, insanların sağlığı ve esenliği için gerekli olan hijyen ve vitrifiye temizliği sorununu çözmek için tuvalette balon kullanır.

tuvalette balon

Evin bu alanı genellikle göz ardı edilir, ancak aslında iyi bir kişisel hijyen sağlamak ve hastalığın yayılmasını önlemek söz konusu olduğunda en önemli kısımlardan biridir. Gelin bu tuvalet balonu numarasının sizin için neler yapabileceğini öğrenelim.

Sıhhi hijyen ve temizlik

Evin bu alanı genellikle göz ardı edilir, ancak aslında iyi bir kişisel hijyen sağlamak ve hastalığın yayılmasını önlemek söz konusu olduğunda en önemli kısımlardan biridir .

Her şeyden önce, tuvaleti temiz ve düzenli tutmak önemlidir . Alanın mikrop ve bakteri içermediğinden emin olmak için düzenli olarak toz almak, yüzeyleri temizlemek ve zemini paspaslamak önemlidir. Etkili bir temizleyici ve dezenfektan kullanmak bakteri ve kokuların giderilmesine yardımcı olabilir.

banyoda hijyen

Ayrıca klozetin ve bidenin düzenli olarak temizlenmesi önemlidir . Bu elementler mikropları ve bakterileri biriktirebilir, bu nedenle malzemelerine özel ürünler kullanarak dikkatli bir şekilde temizlenmeleri önemlidir.

Özellikle klozet kapağı kirli görünmese bile düzenli olarak temizlenmelidir . Haftada en az bir kez dezenfektan temizleyici ile temizlenmesi tavsiye edilir .

Banyoda bir diğer önemli alan ise lavabodur. Bu , bakteri ve mikrop oluşumunu önlemek için düzenli olarak ılık su ve deterjanla temizlenmelidir . Ayrıca, çöp kutunuzu düzenli olarak boşalttığınızdan ve dolduğunda torbayı değiştirdiğinizden emin olmalısınız.

İyi bir kişisel hijyen sağlamak için, her tuvalet kullanımından sonra ellerinizi yıkamak önemlidir . Ellerinizi en az 20 saniye sabun ve ılık suyla yıkayın, ardından temiz bir havluyla ellerinizi iyice kurulayın.

tuvalette balon

Küf ve bakteri üremesini önlemek için banyonun iyi havalandırılması önemlidir . Pencere açmak veya vantilatör kullanmak havanın taze kalmasına yardımcı olabilir ve yoğuşmanın oluşmasını engelleyebilir.

tuvalette balon

Banyo ve tuvalet temizliğinde kullanılan ticari ürünlerin yanı sıra sitrik asit gibi etkinliği artık kanıtlanmış doğal ürünler de bulunmaktadır.

Pek çok kişinin kullandığı hile, tuvalete balon yerleştirilmesiyle desteklenen bu ürünün kullanımını tam olarak görüyor. İşte temelde bu numarayı kullanmak için yapmanız gerekenler.

Tuvalet balonu numarası gerçekten harika ve bir balon alıp onu biraz şişirmeyi içeriyor. O zaman yeterince uzun bir ipe bağlanmalıdır. Balona ayrıca bir parça bant yapıştırılmalı ve gideri tamamen tıkayacak şekilde tuvalete yerleştirilmelidir.

30°C’yi geçmemesi gereken bir litre su ile bir sürahide 100 g sitrik asit çözülür ve sitrik asit tamamen eriyene kadar iyice karıştırılır.

Sitrik asit

Artık bu karışımı giderin dibinde balon bulunan ve klozetin ağzını su kaçmayacak şekilde kapatan klozete dökebilirsiniz. Pratik olarak tuvaletin kenarına ulaştığını görene ve çözeltinin etkisini beklemeye başladığımızda tuvalete daha fazla su dökmeye başlarız . Yaklaşık iki veya üç saat sürecek, ancak daha da uzun kalabilir.

Bu süreden sonra sakin bir şekilde balonu klozetten çıkarabiliyoruz ve bu noktada su sessizce çıkıyor, bu yüzden sifonu çekiyoruz.

Tuvalet sifonu

Balonun üzerine yapıştırdığımız yapışkan bant, balonun delinmesine ve havanın çöp kutusuna atılmadan önce yavaşça dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır.
Bu hile ile sitrik asit, sitrik asit ile tuvaleti kenarlara kadar dezenfekte ederek, klozetin kenarlarına kadar temizlenmesini sağlar .

ev