Tuvaletteki tuz, birisi bu çareyi zaten biliyor, bir başkası henüz bilmiyor, yine de hoş bir sürpriz için denemeniz gerekiyor.

Tuvalet temizliği

İlk bakışta tuhaf görünebilecek bu uygulama inanılmaz tatmin duygusu veriyor. Bugüne kadar tuvalete döküldüğünde tuvaleti iyice temizleyen, beyazlatan, mikrop ve bakterileri yok eden sirke ve bikarbonatın adını duyardık .

Tuvalette tuz var, neden bu şekilde davranmak gerekiyor?

Gerçekte çok daha yararlı olabilecek başka bir çare daha var; tuvaletteki tuzdan bahsediyoruz . Birisi tuzu neden bu şekilde israf ederek kullandığını merak edecektir. Cevap açık: İster tuz, ister bikarbonat, ister sirke veya başka bir ürün olsun, bedeninizi ve ruhunuzu tuvaleti temizlemeye adamalısınız.

Son araştırmalar, tuvaletin içinde ve hatta koltukta bile antibiyotiklere dirençli stafilokok, Escherichia coli, norovirüs, Shigella gibi çok tehlikeli bakteri türlerinin bulunduğunu gösteriyor . Bazıları Ebola’yı klozet kapağından bile kapabileceğimizi söylüyor .

Banyo armatürlerini temizlemek ve beyazlatmak için tuz nasıl kullanılır?

Genellikle yemek pişirmek için, diğer zamanlarda temizlik için ve şişelerin veya tencerelerin dibindeki yağları gidermek için kullanırız . Aslında tuvalete dökülebilir ve yüzlerce pahalı ürünün yerini alabilir.

temizlik

Süpermarkette satın aldığımız ve tuvalet temizliğinde kullanılan birçok ürün, vaat edilen etkiye sahip olmadığı için işe yaramadığı gibi sağlığımıza da zararlıdır. Üstelik bu ürünlerin çoğu her türlü yüzeyi aşındırdığı için banyoyu da bozar.

Artık mikroplar, bakteriler ve kötü kokular hakkında yeterince şey söyleyebiliriz Süper temiz bir tuvalete sahip olmak için tuzu tuvalete dökün ve kendi başına işini yapmasını bekleyin . Tuvaletin kenarlarına bile yaymak için sadece 100 gr’a ihtiyacınız var. 3 saat dinlenmeye bırakın, ardından tuvaleti yıkayın. Tuvalet gözle görülür şekilde temiz ve parlak olacaktır .

Tatmin edici temizleme eylemi, işte önerilen başka bir numara

Daha da tatmin edici sonuçlar için tuzu gece boyunca bırakabilirsiniz. Temizleme eylemi daha etkili olacaktır. Tuzu değiştirmek isterseniz banyoyu ve tüm evi temizlemek için bir diğer alternatif yöntem olan bikarbonatlı sodayı da kullanabilirsiniz.

Banyo temizliği

Bu iki ürün mucizevi ve kullanışlıdır; temiz bir tuvaletin keyfini çıkarmak için fırçalamanıza ve kokuları solumanıza gerek yoktur, çünkü hem tuz hem de karbonat kendi başlarına çalışır.

ev