Tıkalı bir tuvaletin ortak sorununu çözmek için, klozete bir streç film yapıştırmanız yeterlidir. Bu hile nasıl çalışır?

Tuvalete streç film

Bu sayede tesisatçı çağırmaya gerek kalmadan evdeki sorun ortadan kalkar mı hep birlikte öğrenelim. Bir profesyonel çağırmak zorunda kalmadan tuvalet tıkanıklığını hızlı bir şekilde açmak için basit bir numara.

Tuvalette neden streç film var?

Tuvaletlerin tıkanması, kötü kokuların yayılması da dahil olmak üzere birçok rahatsızlığa neden olabilir. Bir tesisatçı hizmeti istemek çok pahalıya mal olabilir.

Banyo giderlerinin tıkanması sorununu para harcamadan ve temizlik için zararlı kimyasallar kullanmaya başvurmadan çözmenin etkili bir yolu var. Doğrudan evde tuvalet tıkanıklığını hızlı bir şekilde açmak için hangi önerilerin uygun olduğunu öğrenelim .

şeffaf film

Tıkanmış tuvaleti hızlı bir şekilde açmak için şeffaf bir film kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, klozetin oturağını birkaç kat filmle sıkıca ve dikkatlice sarmamız ve kenarlarını yapışkan bantla kapatmamız gerekecek.

Bu, bir tesisatçı çağırmak veya temizlik için tehlikeli kimyasallar kullanmak zorunda kalmamak için kullanılacak hiledir .

Klozet kapağını streç filme sardıktan sonra, streç filme bastırarak basınç oluşturup şişmesini sağlamalısınız.

Tuvalet pompası

Bu birikmiş hava basıncı, tuvaletin tıkanmasına yardımcı olacaktır. Bittiğinde filmi çıkarmanız, sarmanız ve çöpe atmanız, ardından tuvaleti havalandırmanız gerekir. Bu yöntem, tuvalet tıkanıklığını hızlı ve ucuz bir şekilde açmak için kullanışlıdır.

Bir tuvaletin tıkanıklığını açmanın başka iki yolu vardır: biri tıkanıklığı emmek için piston kullanmak , diğeri ise tıkanıklığı dışarı itmek için teleskop açıcı kullanmaktır .

Tuvaletteki tıkanıklığı gidermek için iki seçenek vardır: Birincisi, bir miktar suyu kaynatıp klozete dökerek tıkanıklığı açmak, ikincisi ise aynı amaçla karbonat ve sirke karışımı kullanmaktır. .

Tıkanmış tuvaleti tuzla açın

Tuvaletteki bir tıkanıklığı gidermek için diğer tamamlayıcı maddelerle birlikte tuz kullanılabilir. Etkili bir kombinasyon , yarım bardak tuzu yarım bardak kabartma tozu ile karıştırmak ve ardından karışımı tuvalete dökmektir.

Kaba tuz

Daha sonra, yavaşça dökülerek altı bardak kaynar su ilave edilmelidir. Çözeltiyi bir gece veya en az sekiz saat açık bırakın.

Tuvaleti temiz tutmak için kaba tuz ve çok sıcak su karışımı kullanılabilir Bir bardak kaba tuzu iki litrelik bir kova sıcak suda eriyene kadar karıştırın ve ardından karışımı klozete dökün.

Tuvalet sifonu

Boşaltmadan önce sekiz saat bırakın ve düzenli aylık bakımınız için bu kombinasyonu kullanın. İri tuz, tuvalet sifonu problemlerini önlemek için yararlıdır ve aynı zamanda mükemmel bir kireç sökücüdür .

Daha fazla temizlik için kaba tuzu doğrudan bardağa dökebilir, bir saat bekletebilir, bir fırçayla ovalayabilir ve parlak bir banyo elde etmek için suyla durulayabilirsiniz.

ev