Hiç tuvalete un döktünüz mü? Daha önce yapmadıysanız şimdi yapma zamanıdır ve sonuçları göreceksiniz. Un gerçekten işe yarıyor, en iyi etkiyi elde etmek için izlenecek prosedürü keşfedelim!

Tuvaletteki un

Tuvaletiniz lekeler ve kireçle dolu mu ? Görünüşü kesinlikle hoş değil ama endişelenmeyin çünkü sorunu anında çözmenizi sağlayacak bir madde var. Genellikle tatlıların, hamur işlerinin ve çok daha fazlasının hazırlanmasında kullanılan, beyaz olarak anlaşılan bir yiyecek türü olan undan bahsediyoruz .

Muhtemelen kilerinizde de bulunduruyorsunuzdur ama her halükarda yaygın olarak tüketilen bir üründür ve maliyeti de fazla değildir. Banyo için kullanmanız gereken un tam da bu tür undur ve etkisi ile çok temiz ve parlak bir tuvalet elde etmenizi sağlayacaktır.

Çok yönlü bir ürün olduğundan başka amaçlarla da kullanabilirsiniz . Tuvaletteki kireci çıkarmanın yanı sıra lekeleri ve izleri de ortadan kaldırma prosedürünü nasıl uygulayacağınızı öğrenelim!

Un mükemmel bir doğal ilaçtır

Mükemmel bir doğal ilaç olan un, tuvaleti kireçten ve lekelerden arındırmanın en etkili çözümlerinden biridir , ancak bunu herkes bilmiyor. Bu eski çare çok işe yarıyor ve hassas olan ve dikkatli kullanılması gereken sıhhi malzemelere zarar vermiyor.

Tuvalet duvarlarının çok kirli olması ve profesyonel ürünlerle bile lekelerin kaybolmaması durumunda, tuvalet duvarlarının temizlenmesi için idealdir. Hemen etki eder ve etkisi başka bir bileşen olan sitrik asit ile güçlendirilir .

tuvaletteki un

Bu ilacı denediğiniz anda artık onsuz yapamayacak ve sorununuzun çözümü olduğu için onu başkalarına tercih edeceksiniz. Kireç olsa bile hemen kaybolacaktır ve diş fırçanızı fırçaladığınızda tek yapmanız gereken kalıntıyı gidermektir.

Unun dışında neye ihtiyacın var

Unun, tuvaletteki kireci giderme ve beyazlatma etkisini gösterme konusundaki etkinliğini göstermesi için , ucuz ve bulunması kolay başka malzemelere de ihtiyaç vardır . İşte ihtiyacınız olan şey:

  • 150 gram sitrik asit
  • Tatmak için un
  • 1 litre su
tuvaletteki un

Başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok ve gördüğünüz gibi bunlar muhtemelen evinizde zaten bulunan yaygın malzemeler. Örneğin sitrik asit, ev temizliğinde, özellikle de seramiklerin iyice temizlenmesinde yaygın olarak kullanılır. Unla karıştırıldığında tuvalette mutlak etkili bir çözüm oluşturmanıza olanak tanır.

Çözüm nasıl hazırlanır

Gerekli tüm malzemeleri aldıktan sonra tuvaleti temizleyip beyazlatacak karışımın hazırlanışına şu şekilde devam edebilirsiniz : Ertesi gün gözlerinize inanamayacaksınız…

  • Sitrik asidi suda çözün
  • Dikkatlice karıştırın
  • Karışımı buharlaştırıcıya dökün

Buharlaştırıcıyı bir süreliğine bir kenara koyun ve duvarları nemlendirmek için tuvaletin sifonu çekin. Islak tuvalete bir avuç un serpin ve dikkatlice yapıştırın.

Şimdi buharlaştırıcıyı alın ve sitrik asit bazlı karışımı  tuvalete dağıttığınız unun üzerine püskürtün ve gece boyunca etki etmesini bekleyin . Ertesi gün tuvalet fırçasıyla klozetin duvarlarını ve altını fırçalayın , durulayın, ne kadar parlak ve lekesiz olacağını göreceksiniz .

Unun ek kullanımları

Un , başka amaçlarla da kullanılabilecek mükemmel bir malzemedir ve her zaman ev işlerinin sonuçlarını iyileştirmeyle bağlantılıdır. Örneğin çelik gibi yüzeylerde oluşan yağ lekelerini çıkarmak için idealdir , hatta parlak ve tertemiz olmasını sağlar.

tuvaletteki un

Etkilenen bölgelere biraz un serpin ve tüm yağ ve gresi temizlemek için süngerin üzerine biraz sirke koyun. Daha sonra bol su ile durulayın, çelik parlak olacaktır.

Aynı zamanda opak metalleri parlatmak için de idealdir . Mükemmel sonuçlar elde etmek için suyla bir macun hazırlayın, ovalayın ve durulayın.

ev