Sürekli güzel kokan bir tuvalete sahip olmak için, kötü kokulardan tek bir malzemeyle kurtulmanın birçok yolundan birini gösteriyoruz. Sürekli temiz ve kokulu tuvaletlere sahip olmak için yeterli.

Bir banyoyu olası küflerden arındırmak ne kadar önemliyse, klozete de özel önem vermek aynı derecede önemlidir. Sadece temizlenip dezenfekte edilmekle kalmayacak, aynı zamanda içerebileceği her şeyi, özellikle kireç taşını da hesaba katmak gerekecektir. Sizlere sunduğumuz tarif, tuvaletleri  güzel kokulu bırakırken temizleyebilir ve dezenfekte edebilir. 

kase temizleme

Bu tek bileşen temiz ve mis kokulu tuvaletler elde etmek için yeterlidir.

Tabii burada mesele sadece tuvaletlerin kokularına odaklanmak değil çünkü bu durumda sorunu sadece yüzeysel olarak çözmüş olacaksınız. Buradaki anahtar bileşen, hoş bir kokunun tadını çıkarmak ve tuvaletinizi daha önce hiç olmadığı kadar parlak hale getirmek için birlikte çalışacak diğer unsurlarla da desteklenebilir. Ama tek başına harikalar yaratabilir.

Tuvaleti kokudan arındırmak, sterilize etmek ve parlatmak için mandalina esansiyel yağı kullanan bir tarif

Bu büyükannenin çaresinin avantajı,   çok etkili olduğunu kanıtlayan doğal bir deodorant görevi gören mandalinanın narenciye esansiyel yağıdır . Bu tarifte kullanımı hem hızı hem de inatçı kokulardan kurtulma özelliği ile sizi şaşırtabilir.

Bu amaçla kullanmak için büyük bir kaba sıcak su (1 litre)  doldurun ve içine 12 damla mandalina esansiyel yağı ve 2 yemek kaşığı sirke dökün . Karıştırın, ardından bir mikrofiber bezi ıslatın ve kasenin yüzeyini ve kenarlarını ovalayın. Mandalina kokusu emdirilmiş kumaşa üfleme işlemini gerekli görürseniz tekrarlayabilirsiniz. Son olarak başka bir kuru, temiz bezle kurulayın ve son olarak dolaylı olarak odaya yayacağınız kokunun keyfini çıkarın. Ürünün etkinliğini daha da hızlandırmak istiyorsanız, kendinize bir sprey şişesi ile yardımcı olabilir ve solüsyonu nemli bir bezle silmeden önce doğrudan duvarlara püskürtebilirsiniz.

 Uçucu yağlar açısından dilediğiniz  doğal kokuyu seçebileceğinizi unutmayın . İşte tam olmayan bir liste: Lavanta, okaliptüs, portakal ağacı, kekik, vanilya, karanfil, nane, çay ağacı, tarçın, sardunya.

Bu ekspres deodorant solüsyonunun yanı sıra her an kullanılabilecek kabartma tozu veya beyaz sirke gibi koku giderici yıldızları da unutmayalım. Evinizin çeşitli unsurları temizlik, dezenfekte etme ve koku giderme özelliklerinden yararlanabilir. Ayrıca kireçlenmeye karşı çok iyi davranırlar.

Bu çözümün uygulanması da hızlıdır, bu da sizi  banyo veya evin bakımının bir parçası olarak bu türden birkaç ipucu denemeye teşvik eder.

temiz kase

Tuvaletinizin her zaman güzel kokmasını sağlayacak birkaç pratik ipucu

Kötü kokuları doğal ilaçlarla nötralize etmek çok faydalı olsa da, bazıları basit bir refleks olabilen günlük eylemleri tercih etmeniz de önerilir:

Tuvaletleri havalandırmak için pencereyi açın

Hoş olmayan kokuların kaçmasına izin vermek için çoğu durumda temiz hava yeterlidir. Odanın kokusunu gidermek için pencereyi açmayı unutmayın.

Diğer tuvalet yüzeylerini ihmal etmeyin

Kötü kokulardan sorumlu olması muhtemel bölgeleri tedavi etmek her zaman yeterli değildir. Bu nedenle  duvarlar, kulplar veya kapılar gibi odanın diğer yüzeylerinin ihmal edilmemesi arzu edilir.

Tuvalet kağıdı ile kokuyu giderin

Bir de  meşhur kokulu tuvalet kağıdı tekniği var.    Banyoyu doğal olarak parfümlemek için birkaç damla esans yağı ile emprenye etmekten ibarettir.

ev