Tuvalet, hijyenik nedenlerle evde düzenli bakım gerektiren odalardan biridir. Gerçekten de, günlük hatta günde birkaç kez kullanılırlar ve temiz kalmaları için düzenli temizlik gereklidir.

Tuvaletlerinizde bulunan sürekli nem ve su ile küf ve bakteriler bu odada hızla ortaya çıkabilir ve kötü kokulara neden olabilir. Kase bir bakteri kaynağıdır ve   kötü kokuları önlemek için temizlemek önemlidir .  Tuvaletlerin her zaman hoş bir kokuyla temizlenmesi için bu hileyi keşfedin.

Neden esansiyel yağı tuvalete koyuyorsun?

tuvaletler

Düzenli olarak bakımı yapılmayan tuvaletler kötü kokular yayabilir  Bundan kaçınmak için bu basit ve etkili numarayı takip edebilirsiniz.

Her şeyden önce tuvaletlerinizi derinlemesine temizlemeniz gerekecek, bunun için bir bardak beyaz sirke ve 3 yemek kaşığı kabartma tozu döküp bütün gece “işe” bırakmaktan daha iyi bir şey değil, tüm kiri derinlemesine temizlemek için hareket edecekler. . Sabah, tek yapman gereken fırçayı geçmek ve gitmeye hazırsın! Bu önemli ilk adımın sonuna geldiğinizde artık tuvaletleri güzelleştirmek için harekete geçebilirsiniz.

  • Kötü kokuları gidermek için klozetinize uçucu yağ dökün

 Tuvaletlerinizde kötü kokuların oluşmasını önlemek için uçucu yağ kullanın .   Klozetinize püskürtmek için seçtiğiniz uçucu yağı kullanın. 70°C’de bir kaşık alkolle birlikte bir sprey şişesine 10 damla esans yağı dökün. Su ekleyin, iyice çalkalayın ve tuvaleti kullanmadan önce kasedeki suyun üzerine spreyi sıkın. Yağ, suyun yüzeyinde hareket edecek ve hoş olmayan kokuları hapsedecektir. Spreyi daha sonra tuvaletinizi hoş kokulu bir koku ile doldurmak için kullanabilirsiniz.

Tuvaletteki hoş olmayan kokularla mücadele için diğer ipuçlarını keşfedin

Kötü kokulu tuvaletler

Kokulu tuvaletinize   yeni bir soluk  getirmek için, ona iyi bakmanız ve uygun şekilde  bakımını yapmanız gerekir  . Ancak   evinizin bu odasında kötü kokular devam ediyorsa , bunu gidermek için bu birkaç ipucunu uygulayabilirsiniz.

  • Tuvaletinizdeki kötü kokulara karşı karbonat

Karbonat

Kabartma tozu    ev için mükemmel bir müttefiktir. Kötü kokularla mücadele etmek için klozeti iyi temizleyerek bakteri ve kiri yok etmelisiniz. Klozetinizin her yerine kabartma tozu serpin ve bir fırça ile ovalayın . Tuvaletlerinize bulaşan tüm mikropları temizleyebileceksiniz ve kabartma tozunun emici gücü  kötü kokuları ortadan kaldıracaktır . Bir tabağa koyup üzerine birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekleyerek doğal bir deodorant olarak kullanabilirsiniz. Bu mis kokulu koku ile tuvaletleriniz temiz kokacak ve orada daha keyifli vakit geçireceksiniz.

  • Tuvaletinizde kibrit kullanın

Klozetinizdeki kötü kokularla savaşmak için kibrit kullanabilirsiniz. Bir kibrit çakın ve klozete atın. Maç sonundaki kükürt,  hoş olmayan kokuların giderilmesine yardımcı olacak ve tuvaletiniz daha hoş kokacaktır .

  • Beyaz sirke ile tuvaletinizi temizleyin

Tuvaletinizdeki kötü kokulardan kurtulmak için beyaz sirke veya elma sirkesi kullanın. Sirkenin kokuları emmesi için birazını tuvaletinizin yanındaki bir kaba koyun. Koku devam ederse,  beyaz sirkeyi doğrudan  klozetinize dökün ve bir gece bekletin. Tuvalete gittiğinizde, sifonu çeker çekmez sirke emiciliğini kullanabilecektir.

  • Klozetinize kokulu mumlar yerleştirin

Kokulu mumlar dekoratif obje olmalarının yanı sıra ince kokuları tuvaletinize taşıyarak iş ile zevki birleştirmenizi sağlar. Bu odayı seçtiğiniz parfümle mumyalamanıza izin verecekler.

Tuvaletlerinizdeki kötü kokuları önlemek için öncelikle tuvaletleri her gün güzelce temizlemeyi unutmayın. Yukarıda bahsedilen tüm tavsiyelere rağmen kokular devam ediyorsa, bu sorunu çözmek için bir tesisatçı çağırabilirsiniz.

ev