Sirkeye batırılmış tuvalet kağıdını tuvalete koymak, birçok kişinin ortak sorununu doğal olarak çözmek için birçok kişinin benimsediği bir uygulamadır. Ne olduğunu anlamak için okumaya devam edin.

Tuvalet kağıdı

Tuvalet kağıdı ve sirke, kiri ve kireci ortadan kaldırmak için mükemmel, neredeyse sihirli bir kombinasyon olabilir .

Evimizin alanlarını temiz tutmak, sadece bizim sağlığımıza değil, aynı zamanda bizimle yaşayan herkesin sağlığına da yansıyan hoş bir duygu yaratır.

Evde ve tuvalette temizlik

Birçok çalışma , hem yerde hem de havada bakterilerin bulunabileceği yerin banyo, özellikle de tuvalet olduğunu göstermiştir . Bu nedenle hastalıklardan korunmak için mümkün olduğunca temiz tutmak hayati önem taşıyor.

Tuvalette sirkeye batırılmış tuvalet kağıdı

Genellikle tuvaleti temizlerken ellerinizi korumak için eldiven giymeniz gerekir. Bunlar sadece bu yerlerin temizliğinde kullanılmalı, başka alanlarda kullanılmamalıdır. Çeşitlendirmek, karıştırmamak adına farklı renklerde satın alabilirsiniz.

Normalde tuvaleti temizlemeye dışarıdan başlayarak sünger ve ılık su kullanarak başlarsınız çünkü bu, kiri daha iyi giderir.

Tuvaleti temizlemek

Daha sonra dezenfektan veya alternatif olarak klor uygulayarak devam edin. Bu ürünleri tuvalet içinde kullanırken, diş fırçası kullanarak bölgeleri iyice fırçalayabilirsiniz . Bu lekelerden daha kolay kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Tuvaleti temizlerken sifon butonunu temizlemeyi unutmayın çünkü bu bölgede bakteriler de bulunabilir. Banyoyu temiz tutmak, su ve sirke karışımını tuvaletin yanındaki bir sprey şişesine koyup her gün içeriye ve dışarıya püskürterek mümkündür.

Karışım püskürtüldükten sonra yerleştirildikten sonra birkaç saniye etki etmesi için bırakılmalıdır. Ancak sirke ve tuvalet kağıdı yukarıdaki bir dizi adımı atlamamıza neden olabilir ve gerçekten şaşırtıcı bir sonuç elde edilebilir!

Tuvalette sirkeye batırılmış tuvalet kağıdı

ıslanmış tuvalet kağıdı

Banyoda ne kadar kir birikebileceğini biliyoruz, kire ek olarak banyoda kireç oluşumu da çok kolaydır.

Banyomuzun daha temiz olmasını sağlamanın bir yolu da küçük bir hile ile tuvalet kağıdı ve beyaz sirke kullanmaktır.

Sünger ve sirke

Artık banyo temizliğinde çamaşır suyu çok sık kullanılmaktadır ancak beyazlatma gücüne sahip olmasına rağmen kireç birikimlerine etkisi yoktur.

Zamanla tuvaleti daha sarı ve kirli hale getiren, mikrop ve bakteriler için bir sığınak sağlayan tam da bu birikintilerdir. Endüstriyel, çevreyi kirleten oranlarda kireç çözücü kullanmak istemiyorsak sirke tam bize göre, nasıl? Sadece  tuvalette sirkeye batırılmış tuvalet kağıdı kullanarak.

Tuvalet kağıdının üzerinde bulunan beyaz sirke gece boyunca klozet içinde bırakıldığında kireç çözülmeye başlar.

Tuvalet kağıdı rulosu ile el

Bu nedenle tuvaletleri her zaman düzenli ve temiz tutmak için rutinimizde kullanılabilecek geçerli ve kesinlikle ekolojik bir alternatiftir .

Alternatif olarak aynı ilacı tuvalet su deposunda da kullanabilirsiniz . Bu nedenle banyo penceresinin açık olması veya odanın havalandırılması için havalandırma sisteminin kullanılması tavsiye edilir. Yaklaşık on saat sonra, sıvının tüm içeriği çıkana kadar süzülmesine izin vermeniz gerekir.

ev