Pek çok kişi tuvalete atılan çay numarasını bilmez, ancak uyumadan önce poşeti tuvalete atmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ne için olduğunu merak mı ediyorsun? Sadece makaleyi okumaya devam edin.

Tuvalette çay

 

Tuvalet , hem hoş olmayan kokular hem de klozetteki kireç lekeleri gibi çeşitli sorunların kaynağı olabilir . Kimyasal içermeyen bir çözüm bulmaya çalışırken poşet çay hilesine rastlayabiliriz.

Banyoda kötü kokular

Banyoda kuvvetli kokunun nedenlerinden biri de tuvalet sifonudur. Bu cihaz, suyu borunun bir bölümünde biriktirerek kanalizasyon kokularını nötralize etmek ve evlere ulaşmasını engellemek için kullanılır .

Sifonumuzdaki su kuruyabilir ve bu nedenle banyodaki kötü kokulara karşı temel korumayı ortadan kaldırabilir.

Kadın pis kokulu tuvaleti temizliyor

Banyodaki kötü koku, düzgün şekilde kapatılmamış boruların sızdırmazlığından da kaynaklanıyor olabilir . Bu durum kanalizasyon sisteminden su sızıntısı olmadan gazın kaçmasına neden olabilir.

Bu durumda sorunun çözümü sızıntıyı kalafat veya bantla kapatmaktır .

“Eski borulardan” gelen kötü kokular

Tuvalette çay poşeti

Eski borular, kötü boru kokularına neden olan bakteri ve mayaların çoğalmasını teşvik eder.

Durgun su ve atık maddeler, boruları tıkayan ve tuvalette kokuya neden olan tabakalar oluşturur . Havanın düzgün geçişine izin vermeyen penceresiz banyodaki yetersiz havalandırma veya bunun sonucunda oluşan nem, tuvaletin kötü kokusunun sorumlusu olabilir.

Banyoda havalandırma ızgarası

Bu durumda küf ve nemi önlemek için kendinizi bir banyo aspiratörüyle donatmak iyi bir fikirdir.

Çay poşetini tuvalete atmanın ne anlamı var?

Tuvaletin mikrop, bakteri ve kötü koku kaynağı olabileceği biliniyor. Aslında rutin bir temizlik yapsak bile maalesef doğası gereği kötü koku yaymaya ve kirlenmeye meyillidir.

Bu sorunun üstesinden gelmek için, kullananların sağlığına zararlı olmasının yanı sıra çevreye de ağır etkileri olan kimyasal bazlı deterjanlar kullanma eğiliminde olmamız alışılmadık bir durum değil.

Doğal ürünlerle yapılan çözümler geçerli bir alternatiftir ve çoğu zaman bunları satın almanıza bile gerek kalmaz çünkü zaten evimizde mevcuttur! Bu durumda bunlar basit çay poşetleridir, her zaman temiz ve hoş kokulu bir tuvalete nasıl sahip olacağımızı görelim!

Kadın bir fincan çay hazırlar

Öğle çayınızı yudumladıktan sonra artık poşeti çöpe atmayacaksınız çünkü tuvaletteki kötü kokuyu gidermeye uygundur.Bakalım ne yapacağız.

Bu sorunu çözmek için kokuya bağlı olarak bir veya iki poşet çay alıp tuvalete koyup gece boyunca bekleterek yeterli etki göstermesini sağlayabilirsiniz.

Ertesi gün, tuvalet suyuyla temas etmeyecek şekilde ipliği gererek torbayı çıkarmanız ve ardından tuvaletin iç duvarlarını ve altını özel bir fırça ile fırçalamanız gerekir.

Tuvaletin sifonu çekilince kötü koku ortadan kayboluyor ! Poşet çaylar tuvaletteki kokuyu gidermekle kalmayacak, aynı zamanda dezenfekte ederek her zamankinden daha temiz ve beyaz kalmasına da katkıda bulunacaktır ve bu da poşetlerin temizleme ve sanitasyon özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Temiz tuvalet

Ayrıca 2 çay poşetini 500 ml sıcak suya yaklaşık 5 dakika kadar bekletip karışımı tuvalete ekleyebilirsiniz . Dinlenme süresi dolduğunda eskisi gibi devam ediyoruz. Bu karışım aynı zamanda suyun daha az kireçli olmasına da yardımcı olur.

ev