İşte her zaman uygulayacağınızdan emin olduğumuz bu basit ve doğal yöntemle tuvaletteki idrar lekelerini nasıl çıkaracağınız.

İdrar lekelerinden sonsuza dek kurtulmanıza yardımcı olacak bu gerçekten kusursuz çözüm hakkında her şeyi açıklıyoruz .

Klozetteki kir, yaygın bir sorun

Klozet üzerinde kir bulunması , bir evi yöneten herkesin başına gelen çok yaygın bir sorundur. Bununla birlikte, daha temiz banyolar ve çok daha az olan banyolar vardır.

Bu, herkesin temizlik ihtiyacına ve banyolarının aşırı kirlenmesini önlemek için uyguladıkları numaralara bağlıdır .

Bu hareketlerle tuvaleti temizleyin

Size vermek istediğimiz tavsiyelerden biri de sifonunuzun güç seviyesini ayarlamanızdır. Aslında ne kadar güçlüyse, içeriden herhangi bir kalıntıyı ortadan kaldırması o kadar kolay olur. Ancak aynı şekilde orta kısımdan çıkıp dışarıya doğru sıçrayabilecek sıçramalara da neden olabilir.

Sıçramaların arasında, daha sonra inatçı kan, dışkı ve idrar lekeleri olarak görünen şey. Gerçekten inatçı olmamaları için tavsiyemiz de ortaya çıktıkları anda temizlenmeleridir.

Aslında, tuvaleti her kullandığınızda , klozeti bulduğunuz zamanki gibi sağlam bırakıp bırakmadığınızı değerlendirmek için durup klozeti gözlemlemelisiniz. Bu basit jest hem doğru bir birliktelik için hem de lekelerin klozetimizin yüzeyine zarar vermesini önlemek için gereklidir.

Tuvaletin doğru ürünlerle temizlenmesi de önemlidir. Bu nedenle aşağıda size istediğiniz kadar hazırlayabileceğiniz kendin yap tarifini gösteriyoruz. Kilerinizde olduğundan emin olduğumuz ürünlerle doğrudan evinizde yapabilirsiniz.

İdrar lekelerini tuvaletten ve ötesinden çıkarmanıza yardımcı olacak inanılmaz bir yöntemin parçası olan bir tariftir .

tuvaletten idrar lekesi nasıl çıkar

Klozetinizdeki idrar lekelerini gerçekten çıkarmak istiyorsanız, evinizde zaten olduğundan emin olduğumuz bu malzemeleri edinmelisiniz . Su ile karışacak olan sodyum bikarbonat ve sitrik asitten bahsediyoruz.

Üç malzemeyi, özellikle idrar lekelerinin daha kabuklu ve inatçı olduğu tüm tuvalete uygulayabileceğiniz bir macun elde edene kadar karıştırın.

İdrar lekelerini tuvaletten çıkarın

DIY macunu uygulandıktan sonra 10 dakika dinlendirin . Bu sayede temizleme, dezenfekte etme ve sterilize etme yetenekleri devreye girmiş olacaktır. Artık yüzey boyunca bir fırça veya aşındırıcı bir sünger geçirerek devam edebilirsiniz.

Nazikçe başlayın, ardından idrar lekelerinin kolayca çıkmadığını fark ederseniz daha çok çalışın .

Ardından servisinizi durulayıp güzelce kurutabilirsiniz. Bu yöntemin gerçekten ucuz ve çok etkili olduğunu ve bu nedenle evde istediğiniz kadar tekrarlayabileceğinizi unutmayın.