Kahve organik, biyolojik olarak parçalanabilen ve çevre dostu bir üründür. Akıllıca içtiğinizde sadece sağlığınız için iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda oda spreyi olarak da çok etkili olduğu bulunmuştur.

Kahve telvesini evinizin çevresinde, özellikle tuvalette nasıl kullanabileceğinizi ve paradan nasıl tasarruf edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Tuvaletteki kötü kokuları gidermek için kahve telvesi nasıl kullanılır?

Kahve Alanları

 Tuvaletlerimizden gelen  kötü kokular genellikle bir utanç kaynağıdır.  Bundan etkili bir şekilde kurtulmak için tek yapmanız gereken, zaten çoğunlukla sabahları sevdiğiniz bir içeceği kullanmaktır.

Tuvaletlerinizi kokudan arındırmak için kahve telvesi:

Kahve içtiğimizde, doğal olarak kalıntılarını atıyoruz. Ancak günlük hayatımızda iyi bir şekilde kullanılabilirler. Gerçekten, biraz su ısıtın ve bu öğütülmüş kahveden 5 ila 6 yemek kaşığı dökün. Sonra iyice karıştırın ve yaklaşık yirmi dakika hareket etmesine izin vermeden önce her şeyi tuvalete dökün. Son olarak, tuvaleti yıkayın. Böylece tuvaletinizdeki kötü kokuları etkin bir şekilde ortadan kaldırarak narin bir kahve kokusu yerleştirmiş olursunuz. Bu sonuçtan kalıcı olarak yararlanmak için işlemi her on günde bir tekrarlayın.

Ayrıca boruların tıkanmasını önlemek için tek yapmanız gereken kahve makinenizdeki telveleri toplayıp lavaboya dökmek ve ardından az miktarda bulaşık deterjanı eklemek. Sonra çok sıcak su dökün. Bu numara, borularınızın kalıntılarını temizlemenize ve tıkanmalarını önlemenize yardımcı olur.

ellerde kahve

Kahve telvesinin günlük hayatta başka kullanım alanları nelerdir?

Kahve telvesi, evinizi korumak ve kötü kokuları gidermek için bir altın madenidir. Bununla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, işte benimsemeniz gereken bazı ipuçları.

Buzdolabınızdaki kötü kokuları gidermek için kahve telvesi:

Buzdolabınızın arkasına bir kase kahve telvesi koyun ve sonucu bekleyin. Kötü kokular yok olacak ve yerini güzel bir kahve kokusuna bırakacaktır. Kahve kokusunu istemiyorsanız, buzdolabınızın arkasına koymadan önce kurumasını bekleyin.

Arabanızdaki kötü kokulardan kurtulmak için kahve telvesi:

Örneğin, arabanızda kalıcı bir yiyecek kokusu varsa, bunu gidermenin iyi bir yolunun aracınızda düz bir yere bir fincan kahve telvesi koymak olduğunu bilin. Bu görevi gerçekleştirmek için herhangi bir kimyasal deodoranta gerek yoktur. Bazı parfümerilere daha önce dikkat ettiyseniz, tuvalet ve parfüm sularının yanına yerleştirilmiş kahve çekirdekleri bulacaksınız. Bu, koku duyunuzu temizlemenizi ve ayırt edebileceğiniz birkaç koku denemenizi sağlar.

Pişirdikten sonra ellerinizde kullanabileceğiniz kahve telvesi

Soğan veya sarımsakla pişirdiğimizde ellerinize kalıcı bir koku yapışıyor. Bunlardan kurtulmanın iyi bir yolu, yemeğinizi pişirdikten sonra ellerinizi kahve telvesi ile ovmaktır. Sadece ellerinizi harika koklamakla kalmayacak, aynı zamanda   onları yumuşak ve pürüzsüz bırakarak bir eksfoliyatör  görevi görecektir .

Banyonuzdaki kötü kokuları gidermenin başka yolu nedir?

hava temizleyici

İşte banyonuzdaki hoş olmayan kokulardan kurtulmanın başka bir yolu.  Hava temizleyici  , kötü kokulardan sorumlu bakterileri ortadan kaldıran bir cihazdır. Sadece sterilize etmek için banyonuza veya tuvalete koyun.

Kötü kokuları önlemek için, gideri beyaz sirke ve kabartma tozu gibi doğal ürünlerle sıcak suyla karıştırarak temizleyerek borularınızın bakımını düzenli olarak yapmanız da önemlidir. Ayrıca banyonuzda okaliptüs, limon, lavanta veya nane gibi seçtiğiniz kokuda birkaç damla esans yağı kullanabilirsiniz.

Bu nedenle kahvenin birçok kullanım alanı vardır ve temizlik ürünleri veya kimyasal deodorantlar satın almaktan kaçınarak paradan tasarruf etmenizi sağlar.

ev