Bu basit, ucuz ve doğal numara ile tuvaletteki tüm kötü kokuları giderin. İşte yapmanız gerekenler.

Plastik şişe ve tuvalet

Herkes en az bir kez kendini tuvaletten gelen kötü kokularla mücadele ederken bulmuştur . Bu sorunu çözmek için geleneksel ticari kimyasalların kullanılması zorunlu değildir . Aslında bunlar pahalı olabilir ve bazen çok etkili olmayabilir. Ayrıca bu parfümler içerdikleri maddeler nedeniyle sağlığa toksik olabilirler . Çözüm çok daha basit : tuvaletteki kötü kokuları gidermek _tek ihtiyacınız olan bir plastik şişe . Nasıl yapılacağını görelim.

Tuvaletten gelen kötü koku: doğal çözümlere yer açın

Daha önce de belirtildiği gibi, banyodaki hoş olmayan kokuları gidermek için kimyasallara güvenmek gerekli değildir . Daha da etkili sonuçlar almak , hepimizin mutfağında bulunan malzemeleri kullanmak ve çoğu zaman en etkili olduğu ortaya çıkan ” anneanne ilaçları ” denen şeyleri uygulamakla mümkündür . Bu nedenle tuvaletten gelen kötü kokulardan kurtulmak için doğal ürünler kullanmak en iyi çözümdür . Ve bunu şişe numarası sayesinde yapabiliriz., Ne hakkında olduğunu görelim.

Şişe yöntemiyle banyodaki kötü kokulardan kurtulun

Temiz ve hoş kokulu bir banyo elde etmek için sadece ihtiyacımız olacak: plastik bir şişe , beyaz sirke ve limon suyu . Yarım su bardağı beyaz sirkeyi bir limonun suyuyla doldurup karıştırarak doğal parfümümüzü yapmaya başlayalım . Şimdi bardağın içindekileri plastik bir şişeye döküyoruz .

Tuvaletten gelen kötü koku

Kapakta küçük delikler açıyoruz ve tuvalette elde edilen solüsyonu buharlaştırıyoruz . Bu noktada bütün gece etki etmesi için bırakıyoruz ve ertesi gün uygun fırça ile klozetin içini ovuyoruz . Ardından gideri çekerek durulayın . Ve burada banyomuz temiz olacak ve daha önce tuvaletten gelen kötü kokulardan arınmış olacak !

çünkü işe yarıyor

Peki beyaz sirke ve limon tuvaletteki kötü kokuları gidermede neden bu kadar etkili ? Bu ürünlerin her ikisinde de bulunan asit hoş olmayan kokulardan sorumlu bakterileri etkili bir şekilde nötralize etmeye yardımcı olurken, antibakteriyel özellikleri yeni koku oluşumunu azaltmaya yardımcı olur 

Beyaz sirke özellikle etkilidir çünkü doğal bir temizleyici görevi gören asetik asit içerir Tuvaleti temizlemek için kullanıldığında, asetik asit kireç birikintileri ve diğer kokuya neden olan maddelerle reaksiyona girerek onları etkili bir şekilde parçalar ve giderir .

Öte yandan limon , asetik aside benzer şekilde hareket eden sitrik asit içerir Hoş , taze kokusu, hoş olmayan kokuları geçici olarak maskelemeye de yardımcı olabilir .

Tuvaletten gelen kötü koku

Tuvalet temizliği için sirke ve limon gibi doğal ürünler kullanmak, sert kimyasallara karşı etkili bir alternatif olabilir . Ek olarak, beyaz sirke ve limon ucuz ve kolay bulunur olduğundan , tuvalet temizliği ve koku giderme için uygun bir seçimdir .

Tuvaletteki kötü kokuyu gidermek için alternatifler

Tuvaletteki kötü kokuyu ortadan kaldıracak doğal bir deodorant elde etmek için kabartma tozu, beyaz sirke ve hidrojen peroksit gibi malzemeler de karıştırılabilir , ancak sadece değil. Aslında bu bileşenler aynı zamanda bu hoş olmayan kokulardan sorumlu olan bakterileri de ortadan kaldıracaktır . Nasıl kullanılabilirler?

Sadece bir bardağı kabartma tozu ile doldurun ve birkaç yemek kaşığı hidrojen peroksit ekleyin. Ardından limon suyunu ekleyin ve tuvalete dökün . 15 dakika beklettikten sonra sifonu çekiyoruz . Bu yöntem de tamamen doğal olup   temiz, parfümlü ve dezenfekte edilmiş bir banyo  elde etmenizi sağlayacaktır .

ev