Günlük yaşamda fazlasıyla yaygın olan bir soruna yönelik mükemmel bir içerik karışımı. İşte tuz ve limonun nasıl kullanılacağı.

kavanozda limon ve tuz

Küçük ev sorunlarına çözüm bulmak için sıklıkla her yerde ararız, belirli ürünlere çok fazla para harcarız ve belki de harika sonuçlar elde edemeyiz. Ancak çok az kişinin bildiği şey çoğu zaman çözümün evimizde , hepimizin sahip olduğu malzemeler arasında olduğudur.

Tuz ve limon neden küçük bir hazine?

Çamaşır yıkamak için en etkili malzemeler arasında tuz ve limonun muhteşem karışımını buluyoruz. Zamandan ve her şeyden önce paradan tasarruf sağladığı için bilenlerin çok sık kullandığı bir büyükanne ilacı . Peki neden onu her zaman elimizde bulundurmalıyız? Çok basit.

Tuz ve limon

Limon bakterisidal, antiseptik ve antifungal etkisiyle bilinir ve yararlanacağımız kalite onlar arasında olmasa bile bu, onu çamaşırlara eklemek için başlı başına mükemmel bir nedendir. Beyazlatma etkisi bizi en çok ilgilendiren şeydir.

İnce tuzun hem giysiler hem de çamaşır makinesi ve drenaj boruları için mükemmel kireç çözme özellikleri vardır . Peki çamaşırlarımızda neden tuz ve limonu bir arada kullanmalıyız? Kombine etkileri kumaşlardaki mürekkep lekeleri üzerinde son derece etkilidir.

Kumaşlarda mürekkep lekeleri

Çoğu zaman, bir veya daha fazla yıkamadan sonra kendimizi hala giysimizden kaybolmak istemeyen o korkunç mürekkep lekesini görürken buluruz . Genellikle ev çözümü neredeyse hiçbir zaman ilk seçenek olmaz, bu yüzden kendimizi leke çıkarıcıları, belirli ürünleri denerken ve işe yaramayan ve muhtemelen bir daha asla kullanmayacağımız daha fazla ürüne para harcarken buluyoruz. Ve leke hala orada.

mürekkep lekeleri

Maalesef mürekkep lekeleri en kalıcı lekeler arasında yer alır ve bunu çocuk sahibi olanlar da iyi bilir. Bazen lekeleri çıkarmak için ovalayarak ve sürterek kumaşı bozma ve zayıflatma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, ancak istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. İşte bu noktada devreye giren limon ve ince tuz, kumaşlara zarar vermeden lekeleri yok ediyor .

Lekeleri çıkarmak için tuz ve limon nasıl kullanılır?

Saçma gelebilir ama bu iki basit ve yaygın bileşenin kullanımı en inatçı mürekkep lekelerine karşı gerçekten çok etkilidir ve giysilerinizin mahvolmasını önlemenize yardımcı olur. Tuz ve limonu doğru şekilde kullanmak için bir çay kaşığı limon suyuna biraz tuz ekleyin ve macunsu bir madde elde edene kadar iyice karıştırın.

tuz ve limon

Karışımı doğrudan lekenin üzerine uygulayın ve yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla hafifçe ovalayın.Böylece tuz, fırçalama işlemine benzer bir etki yapacak, limon ise doğrudan lekenin üzerine etki ederek onu beyazlatacaktır. Birkaç dakika etki etmesini bekleyin ve ardından giysiyi her zamanki gibi yıkayın.

Özellikle yoğun lekelerde bu seçenek birkaç kez tekrarlanabilir, sonuç garanti edilir.

ev