Bu ev yapımı zemin temizleyiciyi deneyin: zeminleriniz için yeni ihtişam!

Alışverişe gittiniz ama yer deterjanını mı unuttunuz? Endişelenmeyin: Aşağıda, zeminlerinizi temizlemek ve cilalamak için evde kendinizi nasıl etkili bir ürün haline getirebileceğiniz konusunda bazı ipuçları vereceğiz. Etkili ama sadece bu değil: aynı zamanda  ucuz  , bu da zarar vermiyor.

Buradaki fikir, kendinize yalnızca ekonomik değil, aynı zamanda çevre dostu bir zemin temizleyicisi “yapmaktır” çünkü (en azından çoğunlukla) çevreye zarar vermeyen doğal maddelerden yapılmıştır.

Not almak.

Bu ev yapımı zemin temizleyiciyi deneyin: zeminleriniz için yeni ihtişam

Bu ev yapımı zemin temizleyiciyi hazırlamak için ihtiyacınız olan şey budur.

Geri dönüştürülmüş bir plastik şişe; iki bardak su; bir bardak bulaşık deterjanı (bu yüzden yukarıda “çoğunlukla” yazdık); bir bardak beyaz şarap sirkesi; iki limonun suyu; Huni.

Bu şekilde devam edin.

Bir  . Şişeyi su, bulaşık deterjanı, sirke ve limonla doldurun: kolaylık sağlamak için bir huni kullanabilirsiniz.

İki  . Maket bıçağı veya makas kullanarak kapakta dikkatlice küçük bir delik açın.

Üç  . Deliği parmağınızla kapatıp kapatın, ardından tüm malzemelerin iyice karışması için şişeyi sallayın. Köpük oluşursa endişelenmeyin, bu normaldir.

Dört  . Artık süpermarketten herhangi bir ürün satın almanıza gerek kalmadan zemininizi yıkayabilirsiniz.

Bu ev yapımı zemin temizleyiciyi neden kendiniz yapmaya değer?

Çünkü ucuz; çünkü yapıldığı tüm malzemeler mutfakta bulunabiliyor; çünkü ürünü bitirdiğinizde bir taneye daha fazlasını sığdırabilirsiniz amin; çünkü hazırlamak için çok az şeye ihtiyaç var; Çünkü çok fazla kimyasal madde içermez ve bu nedenle çevreye zarar vermez.

ev