Birkaç dakika içinde fırından kir nasıl temizlenir? Büyükannenin yöntemi yeniden moda oldu ve herkesin kusursuz bir fırına sahip olmasına yardımcı oluyor.

Alüminyum folyo fırında.

Fırındaki kiri birkaç dakika içinde temizlemek için  bir adım geri gitmek, bugüne kadar bilinen tüm ürünleri bırakmak ve yalnızca büyükannenin yöntemini kullanmak gerekir. Belirli bir ürünün ve zamanla gömülü kirlerin tamamının çıkarılmasına yardımcı olabilecek başka bir ürünün kullanılmasından oluşan özel ve çok ilginç bir yöntem. Tavsiye, çıkarılması  zor kireç oluşumunu önlemek için fırını her gün temizlemenizdir  . Hadi bunu nasıl yapacağımızı öğrenelim mi?

Fırındaki kiri temizleme: büyükannenin yöntemi

Büyükannenin  fırın kirini temizleme yöntemi alüminyum folyo ve bulaşık makinesi tabletleri kullanmaktır. Benzersiz, çok özel bir çözüm ama iç mekandaki kiri tamamen ortadan kaldırmanıza olanak tanıyan tek çözüm.  Alternatif olarak, aynı temizleme ve kireç çözme güçlerini içeren karbonat ve limonu da tercih edebilirsiniz  .

Fırın temizleme yöntemi

Devam etmeden önce ne yapmalı?

  • Fırının içinde bir önceki günden kalma tabak veya kalıntı olmamalıdır;
  • Dereceler 100’e ayarlanmalıdır;
  • Küp bir fırın tepsisine yerleştirilmelidir;
  • Sıcak suyu topun bulunduğu yere dökün ve iki saat bekletin.

Fırını çalıştırmadan önce  ,  fırının içindeki kirleri emmesi için parçaları alüminyum folyo ile örtün.

İki saatlik uygulamadan sonra yumuşak bir süngerle temizleyin ve kireci yavaşça çıkarın. Alüminyum folyoyu çıkararak çıkması istenmeyen kirleri de temizleyebilirsiniz.

Bu temizlik ürünlerini neden kullanıyorsunuz?

Bulaşık makinesi tableti kullanmak alışılmadık görünebilir. Gerçekte öyle değil, çünkü birkaç dakika içinde fırını yeni gibi kullanabilirsiniz. Su ve yüksek sıcaklık sayesinde tabletin temizleme özelliği farklı kirli alanlara  da uygulanacaktır  . İşlem %90 oranında tamamen otonom olarak gerçekleştirilir ve diğer temizlik ürünlerini satın almanıza gerek kalmaz.

Fırındaki kiri çıkarın

Özellikle devam etmek için zamanınız olmadığında, stressiz bir şekilde kendi kendini temizleme olarak tanımlanabilir  . Kullandıktan sonra fırının temizlenmesi her zaman tavsiye edilse de paradan da tasarruf etmenizi sağlayan bir temizleme yöntemidir.

Bu büyükannenin yöntemiyle temizlenebilen gömülü yağdan kaçınmak için periyodik temizlik önerilir. Genellikle fırını iyice temizlemek için ayda bir kez kullanılabilir. İşin sırrı, minimum iki saatlik sıcaklıkta ve fırının sıcaklığı 100°’yi aşmayacak şekilde onu iyi kullanmaktır. Alternatif olarak bahsettiğimiz gibi  karbonatı limon suyuyla birlikte kullanıp  aynı şekilde ilerleyebilirsiniz.

ev