Eşsiz ve nadir bir şey yaratmak için sadece bu 3 malzemeye ihtiyacınız olacak: un, sabun ve yapıştırıcı. İşte ne yaratacağımız, öğrenmek için okumaya devam edin.

Un, sabun ve tutkal

Kendi elleriyle ev yapımı ürünler yapmayı sevenler, un, sabun ve yapıştırıcı ile yapılan bu tarifi bilmeden edemezler . Çok güzel ve narin el sanatları yaratmanıza izin veren birçok uygulanabilir ve modellenebilir macun vardır. Pek çok tarif var ama bugün gerçekten iyi olan birini göreceğiz.

Kendi ellerinizle nesneler yapmayı seven bir yaratıcıysanız, doğru yerdesiniz. Bugün yapacağımız macuna da soğuk porselen denir . Bununla hayal gücünüzü çalıştırarak anahtarlıklar, heykelcikler, oyuncak bebekler, yer kartları ve çok daha fazlasını gibi küçük nesneler yapabilirsiniz.

un, sabun ve yapıştırıcı

Ayrıca soğuk porselen çok dayanıklı bir macundur ve bu nedenle birçok zanaatkar tarafından kreasyonları için tercih edilmektedir. Ama tarifi ve elinizden bırakamayacağınız bir sırrı görelim. Havada kendi kendine kuruyan bu yumuşak, esnek hamur hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Tarif, hazırlanış ve kullanım aşağıdadır.

Soğuk porselen: un, sabun ve yapıştırıcı

Bugün dediğimiz gibi 3 malzemeyle soğuk porselen nasıl yapılır onu göreceğiz: un, sabun ve yapıştırıcı. Ek olarak, modelleme kilini nemlendirmek ve daha iyi çalışmasını sağlamak için gizli bir malzemeyi ortaya çıkaracağız. Bakalım bu makarnanın miktarına ve nasıl yapılacağına.

Soğuk porseleni oluşturmak için 110 gr pirinç unu, 110 gr beyaz tutkal ve 5 gr nötr sabuna ihtiyacınız olacak . 3 ürünü küçük bir kapta karıştırarak başlayın ve kırıntı haline geldiklerinde her şeyi plastik bir torbaya aktarın. Torbanın içinde hava olduğundan emin olarak hamuru yoğurmaya başlayın.

soğuk porselen

Bir dakika sonra poşeti açabilirsiniz ve tüm malzemelerin sıkıştırıldığını göreceksiniz. Ellerinizle birkaç dakika daha yoğurmayı bitirin . Şimdi tüm havanın dışarı çıkmasına dikkat ederek torbanın içinde 30 dakika dinlendirin. Süre sonunda soğuk porseleni alın.

Şimdi size sırrı açıklayabiliriz. Porseleni en iyi şekilde işlemek için nemlendirmeniz gerekir ve bunu Nivea krem ​​veya benzeri bir krem ​​ile yapabilirsiniz . Artık soğuk porselen kullanıma ve objelerinizi yaratmaya hazır. Daha da iyi çalışması için aşağıda size bazı küçük ipuçları vereceğiz.

soğuk porselen ile kreasyonlar

Soğuk porselen , içine akrilik boyalar, gıda boyaları veya diğer ürünler katılarak renklendirilebilir . Tercih ettiğiniz şekilleri elde etmek için silikon kalıplar kullanabilir ve ara sıra krema ile nemlendirmeyi unutmayın çünkü bu şekilde daha iyi çalışacaksınız.

Ayrıca, yapıştırıcı ile derzleri veya kesikleri de kapatabilirsiniz. Aslında, biraz krema ekleyerek ve hamuru çalıştırarak tekrar yapışmasını sağlayabilirsiniz. Soğuk porselen pişirmeye ihtiyaç duymaz ve birkaç gün içinde havayla kurur ve çok dayanıklı hale gelir .

ev