Unu dondurucuda saklayın, fikir biraz çılgınca değil mi? Ancak, her şeye rağmen, bu yeni yerli çözüm popülerlik kazanmayı amaçlıyor. Ama bu arada unumuzu neden dondurucuya koyalım?

Un: dolapta saklamanın riskleri

Lezzetli tatlı veya tuzlu tarifler yapmak için mutfakta vazgeçilmez bir yemekten bahsediyoruz. Ama sadece o değil.

Un 3

Bununla birlikte, çok hassas bir bileşendir    ve uygun şekilde saklanmazsa kullanılamaz hale gelebilir. Tam olarak, orada yuva yapmak için ideal bir ortam bulan bu sinir bozucu kelebeklerin varlığı söz konusudur. Bu nedenle önemli olan unun kalitesi değil, parazitlerin yayılmasını belirleyen depolama yerinin “iklimsel” koşullarıdır.

Dondurucu 5

Bu nedenle dondurucuda saklamak önemlidir ve işte nedeni:

Birçoğu bunu bilmiyor, ancak bu bileşen, böceklerin yuva yapması için ideal bir yaşam alanı oluşturduğundan, aşırı ısıya veya çok kuru bir ortama tolerans göstermez. Öte yandan, küf ve mantarların çoğalmasına neden olan soğuk ve nemli yerlerde iyi tutmaz. Ayrıca, etrafındaki her şeyden kokuları ve kokuları emme eğilimindedir. Bir istisna dışında, fesleğen veya lavanta gibi aromatik bitkilerin yanına koyabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, giderek daha fazla İnternet kullanıcısını çeken bu yeni çözümü benimsemek. Unun organoleptik niteliklerini değiştirmemesi için, yiyecek için plastik bir torbaya koyun  ve dondurucuya koyun .

 

Un konservesi

Soğuk sıcaklıklar, bakteri ve diğer mikroorganizmaların varlığını veya saldırısını önler, böylece herhangi bir gıdanın belirli özelliklerinin korunmasını sağlar. Şu ana kadar unun da dondurulabilen yiyeceklerin bir parçası olduğunu bilmiyorduk.

Ve bu büyük bir sürpriz. Bonus, buzunun çözülmesini beklemek zorunda değilsiniz. Sağlığınız için herhangi bir risk oluşturmadan olduğu gibi hemen kullanılabilir!

ev