Demire elveda mı? Büyükanneden gelen bu basit numara ile kıyafet giymek mümkün. Bir anda ütülenmiş gibi olacaklar.

Kıyafetleri ütülemeyin

Ütü yapmak herkesin hoşlanmadığı bir eylemdir, bu nedenle yaşam tarzınızda tamamen devrim yaratabilecek ve ütüye sonsuza kadar veda edebilecek yöntemleri bulup kullanmak iyidir.

Yıkandıktan sonra buruşuk giysiler: nasıl önlenir?

Her şey bitmiş gibi göründüğünde, yeniden başlamak zorundayız . En çok zaman alan ve en az hayran bırakan işlerden biri de şüphesiz ütüdür.

Ancak daha az ütülemek ve aynı zamanda ütülemeyi kolaylaştırmak için yapabileceğimiz birçok şey var . En iyi ipuçlarının neler olduğunu öğrenelim!

Daha az ütülemek istiyorsanız her şey kıyafetlerimizi yıkamaya koyduğumuz anda başlar.
Ayrıca çamaşır makinesinin aşırı doldurulması da tavsiye edilmez , çünkü bu durumda çamaşırlar çok sıkılacaktır. Çok fazla devir yapan santrifüjler de yapmamalısınız çünkü bunlar çok daha kırışık çıkar.

Hızlı ütüleme için buharlı ütü

Çamaşır makinenizi veya kurutucunuzu aşırı doldurursanız kıyafetleriniz normalden çok daha fazla kırışacaktır. Bu nedenle , çamaşır makinesinin tamburunu ve kurutucu durumunda aşırı yüklememeye çalışmak daha iyidir . Aslında yükün %20’sinin serbest bırakılması tavsiye edilir.

Hepsi bu kadar değil, çamaşırları çamaşır makinesine koyduğunuzda ayrıştırılması gerekiyor. Kurutucuyu kullanmayı planlıyorsanız da aynı şey geçerli. Bu nedenle hafif kumaşları bir tarafa, havlu gibi daha ağır olanları ise diğer tarafa koymanız gerekir. Bu, hafif eşyaların daha fazla kırışmasını önleyecektir.

Çamaşırları ütüle

Özellikle yenilikçi bir yöntem kullanıldığı için kuruduktan sonra ütülenmesi gerekmeyen birçok giysi vardır .

Kalay folyo ne için kullanılır?

Ütü yapmaktan kurtulup çamaşırları kurutucudan çıktıktan sonra ütülettirmemizi sağlayan yöntemi keşfetmeden önce, çok faydalı bir yöntemi daha hatırlatıyoruz.

Bu benzersiz numara, bazı eşyaların mükemmel ütüleme sonucu elde etmesini sağlamanın yanı sıra , çamaşır sorunlarını da çözerek kurutucunun bozulmasını önlemenizi sağlar.

Yeni üretilmiş olmasına rağmen iyi yıkamayan ve giysilerde gözle görülür lekeler bırakan yeni model çamaşır ve kurutma makineleri her zaman üretilmektedir .

Kıyafetlerimizde biriken statik elektrik nedeniyle, bir kurutma seansından sonra bile sonucun istenilen düzeyde olmadığını belirtmeye bile gerek yok.

Giysilerimizin üzerindeki etiketleri her zaman okumalıyız, çünkü bunlar bize onları daha iyi korumak için nasıl yıkamamız gerektiğini ve kurutucuya atmaya uygun olup olmadıklarını anlatır. Tüm kumaşlar bu cihazın yüksek sıcaklıklarına uygun değildir : bazıları büzüşebilir veya hasar görebilir; bu nedenle bunların her zaman kontrol edilmesi önerilir.

Kalay folyo topu

Elektrostatik yükü ortadan kaldırmak istiyorsanız , elektrostatik yükleri ortadan kaldırmak ve kurutma işlemini optimize etmek için normal bir alüminyum topu doğrudan kurutucunun içine sokun .

Alüminyum, elektrostatik yükleri azaltmanıza olanak tanır ve bu şekilde kumaş yumuşatıcılarının etkisinin artmasına yardımcı olur. Birkaç alüminyum folyoyu buruşturup çamaşırlarınızla birlikte kurutucuya atmanız yeterli .

Mükemmel kıyafetler için büyükannenin yöntemi olan ütülemeyi bırakın

İstediğiniz zaman kullanmanız gereken bir büyükanne çaresi var, çünkü tam da ütülenmeden mükemmel kıyafetlere sahip olmanıza yardımcı oluyor. Elma sirkesini biliyor musun ? Bu sadece vücut için iyi olmayan, aynı zamanda ev için de binlerce kullanıma sahip olan doğal bir maddedir.

Bu özel durumda, bir kaşık elma sirkesi alın ve biraz suyla karıştırın. Büyükannenin maddesi bir sprey şişesine konulmalı ve giysilerin üzerine buharlaştırılmalıdır. Şimdi sadece köşeleri çekin ve ardından mükemmel bir sonuç için eşyaları kurutucuya koyun.

elma sirkesi

Alternatif olarak giysiler güneşte kurutulabilir ve her iki durumda da ütülenmesine gerek kalmaz. Harika bir buluş değil mi?

ev