Ütü olmadan ütü yapılabilir mi? Bu yöntemle kırışıklara ve kırışıklara veda edeceksiniz.

Ütü gömlek

Uzmanların ilginç yöntemler deneyerek günden güne uyguladıkları teknikleri sayesinde ütüsüz ütü yapmak mümkün. Özellikle biri meraklıdır ve tüm İtalyan evlerinde ve ötesinde bulunan, düşünülemez bir aracı kullanır. Kırışıklıklara veda etmek kolay değildir, ancak bu araçlarla ütüye kesin olarak veda edebilirsiniz. Ne olduğunu birlikte öğrenelim mi?

Kırışmış ve kırışmış giysiler nasıl önlenir?

Çamaşırlar makineden çıktıktan sonra tamamen kırışmış ve kırışıklarla dolu görünüyorsa, atağa geçme zamanı gelmiştir. Uzmanların önerdiği yöntemi keşfetmeden önce , çamaşırların nasıl yıkanacağını anlamak, onları kusursuz bulmak önemlidir.

Buruşuk bezler

Her şeyden önce, çok fazla yumuşatıcı kullanmayın çünkü aksi etki yapabilir. Lifler , giysinin buruşmasını ve kırışıklıkları kolaylaştıran bir sürtünme oluşturmak için sertleşir .

Ardından çamaşır makinesine taşıyabileceğinden daha fazla çamaşır yüklenmemelidir. Giysiler hareket edemeyecek ve onları kirli ve tamamen kırışık bulma olasılığı daha yüksek olacaktır.

15°C’yi tercih ederek ılık su kullanın , aslında soğuk su kırışıklıklara yardımcı olabilir ve ayrıca deterjanın yeterince çözünmemesi nedeniyle çamaşırlarda leke oluşmasına neden olabilir.

Giysiler çamaşır makinesinden hemen çıkarılmalı ve iyice çekilerek en büyük kırışıklar ve belirgin kırışıklar giderilmelidir.

Bu yöntemi kullanarak ütüsüz ütüleyin

Ütüsüz ütü yapmak mümkün, hatta kırışıklıkları saniyeler içinde yok edebilen aletler var. Çaydanlığın yarattığı giysiyi ütüleyen buharın gücü kullanılır .

Herkesin evinde vardır ve içindeki su ile kaynayana kadar çalıştırmanız yeterli olacaktır. Buharı bekleyin ve ardından tamamen kırışmış ve buruşmuş giysiye doğru yönlendirin.

demirsiz demir

Ellerinizi kullanarak kumaşı çekin ve ardından banyo gibi uygun bir ortamda kurumaya bırakın. Tabii ki, duş sonrası buhardan da yararlanabilirsiniz, giysileri bu sıcak nemli ortama koyarak, her zaman belirli bir incelik kullanarak ellerinizle ütüleyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem de nemli havlunun buruşuk giysiye iyice uygulanmasıdır. Ellerinizle iyice bastırın ve ardından çekerek ütüleyin: havluyu çıkarın ve kendi kendine kurumasını bekleyin.

Buruşuk giysiler de kurutucudan çıkan buhardan faydalanabilir , aslında suyu buharlaştırarak giysiyi nemlendirmek yeterli olacaktır.

kurutucudaki giysiler

Hemen ardından 10 dakika boyunca kurutucuya yerleştirilir ve hemen çıkarılır: atkıları çekmek için ellerinizi geçirin ve oyun biter.

ev