Bir diş sarımsak sadece mutfakta, olağanüstü yemekler hazırlamak için değil, aynı zamanda banyoda da faydalı olabilir.

tuvalette sarımsak

Görünüşe göre bir diş sarımsağın pek çok faydası var, belki de ev hanımlarının onu sevmesinin ve onsuz yapamamasının nedeni de budur. Yastığın altında saklayanlar var, perdelere sürenler var , böceklerden korunmak için kullananlar var, sonra da tuvalete atanlar var.

Bu kesinlikle tuhaf görünebilir çünkü tuvalet aslında sarımsak dökmek için alışılmadık bir yer. Ancak görünen o ki, birkaç dakika içinde tüm bakterileri yok etmeyi başarıyor, etkili bir şekilde hareket ediyor ve banyoyu temizlemeye uygun herhangi bir deterjandan çok daha iyi.

Mikropları ve bakterileri yok ederek ve tuvaleti iyice dezenfekte ederek banyoyu temizleyin

Tuvaleti yıkamak zor değil, ihtiyacınız olan tek şey bir sünger ve bunun için uygun ürünler. Ancak bu şekilde banyonun temiz olduğunu ancak sterilize edilmediğini kesin olarak söyleyebiliriz çünkü mikroplar ve bakteriler çoğunlukla kalır ve tamamen yok olmaz. Ancak dikkatli olmalısınız çünkü mükemmel şekilde sterilize edilmemiş bir tuvaletten birçok enfeksiyona, hatta bazen tehlikeli enfeksiyonlara yakalanabilirsiniz.

Tuvaleti derinlemesine temizlemenin en iyi yolu, sirke ve bikarbonat kullanılarak evde hazırlanan özel bir solüsyonun kullanılmasını içerir. Bu iki malzemeye bir diş sarımsak eşlik ederse sonuç en iyi olur.

Tuvaleti temizlemek için neden sarımsak kullanılır?

Sarımsak antiseptik bir antiinflamatuardır , bakteri ve parazitlere karşı her zaman koruma sağlayan allisin içerir. Tuvalete döküldüğünde ortamı değiştirir ve bakteriler için uygunsuz hale getirir. Bu nedenle mantarlar artık gelişemez. Bu yüzden birçok ev hanımı sifonu tuvalete atıyor, birkaç gün boyunca bakterilerden kalıcı olarak kurtulmaya yardımcı oluyor.

Akşam uyumadan önce bir diş sarımsağı soyun ve tuvalete atın . Bunu akşam yapmayı seçiyorsunuz çünkü günün daha az kullanıldığı veya belki de hiç kullanılmadığı tek zaman gecedir. Yani sarımsağın harekete geçmek için çok daha fazla zamanı var. Ertesi gün kalktığınızda tuvaletin sifonunu çekersiniz, hepsi bu. Artık mikroplar ve bakteriler kalmayacak.

 

Mikropları ve sarı lekeleri yok etmek için tuvalete sarımsak dökün

Bu çare, ilk denemeden itibaren mükemmel sonuçlar verebilir ancak tuvaletin kusursuz olmasını sağlamak için haftada en az iki kez uygulamak gerekir . Sarımsak, antifungal ve mikrobiyal etkileri sayesinde aslında her banyo armatürünü temiz tutar ve çeşitli şekillerde kullanılabilir. Örneğin sarımsak çayı hazırlayıp banyo armatürlerine dökerseniz sarı lekeleri yok edebilirsiniz.

Sarımsak çayı hazırlamak için, içinde üç diş sarımsak bulunan iki buçuk bardak suyu kaynatın. Solüsyon soğuduktan hemen sonra bardağa ve sararmış sıhhi tesisat armatürlerine dökülmelidir. Lekeler zahmetsizce ve zaman kaybetmeden pratik olarak kendiliğinden çıkacaktır.

Sarımsağın binlerce faydası

Sarımsak insanlar için her zaman her derde deva olmuştur , bu nedenle doğal bir antibiyotik, mevsimsel rahatsızlıklara karşı ideal bir çare olarak kabul edilir. Soğuk algınlığı ve griple mücadele etmeyi başarıyor, öyle ki antik Roma’da denizciler ve askerler hem sağlığın tadını çıkarmak hem de fiziksel dirençlerini arttırmak için periyodik olarak kullanıyorlardı.

Özellikleri çoktur, antiseptik, antiinflamatuar, sindirim, antikanser, antioksidandır. Kalbe iyi gelir, tansiyonu düşürür, kötü kolesterolle savaşır. Onun birçok yeteneğini keşfettiğinizde, veda etmek imkansız olmasa da gerçekten zordur.

ev