Çünkü pek çok insan lavabonun içine bir limon sıkmayı ve ardından mışıl mışıl uyumayı seçiyor.

lavaboda limon

Gelin hep birlikte evlerimizin ortak sorunu olan lavabodan gelen kötü kokulara çözüm bulmak için basit ve etkili bir yöntem keşfedelim .

Lavabodan gelen kötü kokular, büyük sorun

Lavabonuzdan kaç kez kötü kokular geldi! Kesinlikle çok! Bunun sayısız nedeni vardır: eski borular genellikle olması gerektiği gibi çalışmaz ve filtreler de çalışmayabilir.

Bu nedenle söz konusu boruların ve filtrelerin periyodik olarak değiştirilmesi önemlidir . Ancak filtreleriniz yeniyse ve lavabodan kötü kokular geldiğini fark ettiyseniz bunun başka nedenleri de olabilir: örneğin bulaşıkları ve bardakları yıkarken çıkaramadığınız yemek artıkları.

Kanalizasyonda biriken yiyecekler tam da sürekli olarak yayılan bu kötü kokuya neden olur : neyse ki önlem almak mümkündür. Aslında günümüzde kötü kokuları yok etmemizi sağlayan gerçekten ucuz çözümler var.

Lavabo giderinden gelen kötü koku

Bunlardan bazıları, doğrudan ev kilerimizde bulabileceğimiz doğal içerikler kullanır. Bu nedenle, spesifik, genellikle kimyasal ve çok pahalı olan ürünü aramak için artık süpermarkete koşmamız gerekmiyor.

Kuruşlara mal olan bu malzemeleri almak için tek yapmanız gereken buzdolabını açmak veya kilerinize gitmek .

Bu doğal içerikle çare, lavabodaki limon

Bugün bahsettiğimiz doğal ilaç birçok ev hanımı ve ev hanımı tarafından ve ayrıca bazı tesisatçılar tarafından kullanılmaktadır. Bir limon almak için tek yapmanız gereken gidip buzdolabınızı veya kilerinizi açmak .

Bir kabın içine birkaç yemek kaşığı sirke ile birlikte birkaç damla limon dökün. Ardından sıvıyı gidere dökün. Bu karışım lavabonuzun borularına döküldükten sonra ertesi güne kadar lavaboyu kullanmamanızı öneririz. Bu nedenle, bu karışımı yatmadan hemen önce uygulayın: uyku saatlerinde karışım, genellikle dışarı çıkan ve mutfağınızın kokmasına neden olan tüm kokuları etkisiz hale getirir.

Limon

Uyanır uyanmaz gidere ılık su akıtın ki sürdüğünüz karışımın kalıntıları gitsin. Bu karışımı haftada birkaç kez uygulamanızı tavsiye ederiz, böylece tüm bakteri ve yiyecek artıkları gider ve borularınızı tamamen serbest bırakır.

Bu gerçekten doğal ve minimal invaziv bir çözümdür: borularınız çok tıkalı değilse size yardımcı olacaktır. Eğer öyleyse, elbette, daha agresif maddeler uygulamak zorunda kalacaksınız . Bununla birlikte, tıkanma probleminiz yoksa, sadece kötü kokular varsa, bu çare etkili olacaktır.

Bu   can sıkıcı sorundan kurtulmak  için başvurabileceğimiz en etkili ve en ucuz yöntem kesinlikle budur . Artık paranızı size bir servete mal olabilecek agresif ürünler satın almak için harcamayacağınızdan eminiz.

ev