Yaşlı büyükannelerin havluları ağartmak ve onları zahmetsizce beyazlatmak için yaptığı numarayı kullandığınızda leke görmeyeceksiniz.

Lavabodaki havlular

Beyaz çamaşırlar, renkli giysilere göre lekelenmeye, kirlenmeye veya zamanla sararmaya daha yatkındır.

havlular nasıl beyazlatılır

Beyaz kumaşların parlaklığını ve saflığını korumak zor olabilir . Ticari beyazlatma ürünleri etkili olabilirken, uzun vadede doku hasarına neden olabilir veya toksik olabilir.

Yumuşak havlular

Bu nedenle en iyi seçenek kabartma tozu gibi doğal ilaçlar kullanmaktır .

Kabartma tozu, harika bir koku giderici ve harika bir doğal temizleyici olduğu için temizlik yapmaktan hoşlananlar arasında çok popülerdir . Hoş olmayan kokuları ve inatçı lekeleri tekstil liflerine zarar vermeden yok etme özelliği sayesinde , kumaşların narinliğini korumak için mükemmel bir seçimdir.

Kabartma tozu, yerden tavana kadar evin her yerini temizlemeye uygun hale getiren temizleme özellikleriyle bilinir.

Ayrıca, kumaşların rengini koruma özelliği sayesinde bu beyaz toz, günlük çamaşır beyazlatma için idealdir.

Aşındırıcı özelliğinden dolayı , kabartma tozu, beyazlatma maddesi olarak etkinliğini korur. Ayrıca yapılan bir çalışma, bu beyaz tozun diş macunlarında yüzey lekelerini gidermek ve dişlerin rengini iyileştirmek için kullanıldığını göstermiştir.

Beyaz kıyafetleriniz mat görünüyorsa , perdelerinizin yenilenmeye ihtiyacı varsa veya beyaz havlularınız parlaklığını kaybetmişse, karbonat bu sorunları çözmek için en iyi yardımcınız olacaktır.

Büyükannenin çamaşır hilesi

Çamaşırların, özellikle de sık kullanılan havluların beyazlatılması çok fazla zaman ve enerji gerektirir.

Kabartma tozu ile kase

Zamanla, tekstil elyafına sızan kir birikerek temizliği zorlaştırır. Ancak bu ipuçlarıyla kirlere elveda diyebilir ve havlularınızın beyazının parlaklığını geri getirebilirsiniz.

Makyaj için ihtiyacınız olan:

  • En sevdiğiniz deterjandan 1 yemek kaşığı
  • 1 yemek kaşığı kabartma tozu
  • şelale.
Bir tencerede yeterli miktarda suyu kaynatın ve deterjan ve kabartma tozu ekleyin. Ardından, kirli havluları birleştirin ve kiri gevşetmek için ara sıra karıştırın. Su koyulaşana kadar ateşte bırakın.
havlular nasıl beyazlatılır

Ardından ocağı kapatın ve tencerenin havlularla birlikte soğumasını bekleyin. Su soğuduktan sonra havluları çıkarın ve normal yıkama programında çamaşır makinesine yerleştirin. Kuruduktan sonra, gözle görülür şekilde daha beyaz ve daha parlak olacaklar.

Daha da beyaz ve yumuşak çamaşırlar elde etmek için, çamaşır makinesinin yıkama döngüsü sırasında doğrudan kabartma tozu eklemek mümkündür . Bu şekilde beyazlatma etkisi artırılacak ve aynı zamanda yıkama suyu yumuşatılarak parlak ve yumuşak giysiler garanti edilecektir.

ev